Abdullah Cömert Anısına Fidan Diktiler
Bugun...
Abdullah Cömert Anısına Fidan Diktiler

facebook-paylas
Tarih: 04-03-2014 18:30
Abdullah Cömert Anısına Fidan Diktiler

Mustafa OĞUZ/İZMİR, ( DHA ) - İZMİR’de, Türkiye Gençlik Birliği ( TGB ) üyeleri, Gezi Parkı eylemleri sırasında Hatay’da yaşamını yitiren Abdullah Cömert adına Konak Meydanı’na fidan dikti.

TGB İzmir Şubesi üyeleri, Türkiye’nin 100 ayrı yerinde yapılan etkinlik kapsamında, Gezi Parkı eylemleri sırasında, 3 Haziran 2013 tarihinde, Hatay’da başından yaralanıp yaşamını yitiren Abdullah Cömert adına fidan dikmek için Konak Meydanı’ndaki İlk Kurşun Anıtı önünde toplandı. TGB üyesi yaklaşık 20 kişi, anıtın yan tarafında fidan dikti.

Burada açıklama yapan TGB İzmir İl Sekreteri Doğan Başaran, 8 Mart’ın Abdullah Cömertin doğum günü olduğunu söyledi. Başaran, şunları söyledi:

“Bundan böyle 8 Mart bizim de doğum günümüzdür. Bugün Haziran ayaklanmasının yiğitlerinden olan, ilk şehidimiz Abdullah Cömert için buradayız. Bugün, buraya onun anısına bir fidan diktik. Dikeceğimiz bu fidan her 8 Martta bizlere umut olacaktır. Bizler Abdullah Cömertin, Ali İsmail Korkmazın, Mehmet Ayvalıtaşın, Ahmet Atakanın ve Ethem Sarısülükün katillerini iyi biliyoruz. Bu fidan ve tüm yurtta dikeceğimiz diğer fidanlar o katillerden soracağımız hesabın teminatı olacaktır."

MO( AÖ/ESM ) ( FOTOĞRAFLI )

 
Bu haber 3182 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Reklam
YUKARI