Urfa’da Çöpler Toplanmıyor
Bugun...
Urfa’da Çöpler Toplanmıyor

facebook-paylas
Tarih: 10-04-2014 11:47
Urfa’da Çöpler Toplanmıyor

Şanlıurfa’nın bazı semtlerde Belediye çöpleri toplamıyor. Şanlıurfa’nın en işlek caddesi olan Atatürk bulvarında çöpler 3 gündür toplanmıyor.

Şanlıurfa’nın bazı semtlerinde yaklaşık 3 gündür toplanmayan çöpler mahalle sakinleri ve esnafları canından bezdirdi. Çöplerin toplanmaması ve semtlerde temizliklerin yapılmaması vatandaşları gözünden kaçmadı. Çöplerin oluşturduğu pis koku ve sineklerden rahatsız olan vatandaşlar belediyenin biran önce bu soruna el atmasını istedi. Şanlıurfa’nın Atatürk bulvarında ise 3 gündür toplanmayan çöp adeta atık çöp merkezini andırdı. Vatandaşlar oluşan görüntü kirliliği ve pis kokudan oldukça şikayetçi.

“FAKIBABA’YI ÇOK ARIYACAĞIZ”

Vatandaşlar çöplerin toplanmamasından şikayetçi olurken Eski Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’yı çok arayacaklarını dile getirdiler. Belediyenin biran önce bu çöp kirliliğine el atmasını isteyen vatandaşlar; “ Çöpler 3 gündür burada pislikten geçilmiyor. Bu gidişler Fakıbaba’yı aramak zorundayız bence arayacağız da Bahçelievler’in çöplerinde yine geçilmiyor. Burada çöp toplayan çocukların akşam ki kavgasını dövüşünü görün. Çöpler ile ilgilenenler yok burada artık çöp savaşı yapılıyor. Fakıbaba göreve başladı ikinci günü temizliğe başladı. Fakıbaba’nın yokluğu hemen belli etti” ifadelerini kullandı. 

 

Öte yandan belediye yetkililerinden yapılan açıklamada bölgede çöplerin zamanında toplandığını, fuar alanından gelen atıkların çöp konteynerlerine atılmadığını ve bu nedenle çöp konteynerlerinin yanında birikme olduğunu dile getirerek çöplerin daha seri toplanacağını belirtti.
Bu haber 28148 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI