Urfalılarda Vardı...
Bugun...
Urfalılarda Vardı...
Urfalılarda Vardı...

facebook-paylas
Tarih: 17-02-2011 14:56
Urfalılarda Vardı...

Uluslararası İslami Radyo ve Televizyonlar Birliği\'nin daveti üzerine Tahran\'da bulunan 26 kişilik Mavi Marmara Kafilesi İran Cumhurbaşkanı ile görüştü. Kafilede Şanlıurfadan Mavi Marmara Gemisi yolcularından ve aynı zamanda İHH Ş.Urfa İl Koordinatörü olan Behçet ATİLA da vardı.
İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad geçen Salı günü öğle saatlerinde Mavi Marmara kafilesini Cumhurbaşkanlığı binasında kabul etti ve görüşme yaklaşık bir buçuk sürdü. Çok samimi bir atmosferde gerçekleşen görüşmede Ahmedinejad Mavi Marmara Kafilesini bağrına bastı.
Organizasyon Nureddin Şirin\'in takdim konuşmasıyla başladı. Nureddin Şirin konuşmasında, Mavi Marmara kafilesini kabullerinden dolayı Ahmedinejad\'a teşekkür ederken, Ahmedinejad\'ın devrim yıldönümü törenlerinde yaptığı konuşmaya atıfta bulunarak, \"Biz bugün burada Amerika\'sız ve İsrail\'siz bir Ortadoğu\'nun kurulması özlem ve azmiyle bulunuyor ve bu vesileyle, Mavi Marmara şehidlerinin yolunu sürdüreceğimize dair ahdimizi tazeliyoruz. Bizim bu bulaşmamız, İslam ümmetinin birliğinin, özellikle de Türkiyeli ve İranlı müslümanlar arasındaki kardeşlik ve vahdetin bir simgesidir. Ümmet olarak, İranlı ve Türkiyeli müslümanlar olarak el ele vereceğiz ve hep birlikte özgür Kudüs\'de Cuma namazını kılacağız\" dedi.
Şehid Çetin Topçuoğlu\'nun hanımı Çiğdem Topçuoğlu\'nun Mavi Marmara kafilesi adına Cumhurbaşkanı Ahmedinejad\'a çicek verdiği sırada, Ahmadinejad; \"Bu şehidlerin kanı yerde kalmayacak ve bu kan ile Kudüs\'e ulaşacağız, Mavi Marmara yolcuları olarak attığınız bu kutlu adım Ortadoğuda yeni bir sayfa açılmasına vesile oldu. Halklara sivil direnişi gösterdiniz. Halklarda mesajınızı aldı. Sizlerle gurur duyuyoruz. Sizin şehitleriniz bizim şehitlerimizdir, İslamın Şehidleridir, siz İsrail zulmünun fotoğrafını dünyaya gösterdiniz, Siyonistleri deşifre ettiniz. ” dedi. Görüşme Mahmud Ahmedinejad’ın Kafiledekilere hediye vermesi ve onlarla tek tek kucaklaşmalarıyla son buldu.
8 gün boyunca İran’da çeşitli programlara katılan Mavi Marmara kafilesi Salı günü sabah saatlerinde Türkiye’ye döndü.Bu haber 6511 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI