Mahmut Kaçar Aday Adayı
Bugun...
Mahmut Kaçar Aday Adayı
Mahmut Kaçar Aday Adayı

facebook-paylas
Tarih: 17-03-2011 11:58
Mahmut Kaçar Aday Adayı

Bugün Dedeman Otelinde saat 09.00’da düzenlediği basın toplantısıyla aday adaylığı sürecindeki çalışmalarına devam eden Mahmut Kaçar, yaptığı açıklamada, “Tarihin ve medeniyetin beşiği olan Şanlıurfa mutlaka bu kimliğine yakışan, Türkiye’nin ve dünyanın gözdesi bir şehir olmak zorundadır. Bu topraktan yetişen her Urfalı gibi, bende bu idealin aşkı ve heyecanını yaşıyorum. Şanlıurfa’nın merkezinden başlamak üzere her ilçe ve her köyünün, ekonomik ve sosyal kalkınması, gençliğinin eğitsel-kültürel gelişimi, sosyal ve kültürel politikaların geliştirilmesi ve gerilir dağılımı adaletini sağlanması noktasında; taşıdığım inancıma, gençliğime ve tecrübeme güveniyorum.” dedi. “Her şey Şanlıurfa için, her şey Türkiye için” sloganıyla yola çıkan Şanlıurfa Ak Parti milletvekili aday adayı Kaçar, seçim dolayısıyla kamu görevinden ve sendika yöneticiliğinden istifa etti. Çok iyi düzeyde Arapça ve orta düzeyde İngilizce bilen Mahmut Kaçar’ın seçim çalışmalarına aralıksız devam edeceği ve bu kapsamda Şanlıurfa’da ki ilçelere çeşitli ziyaretler düzenlemesi bekleniyor.

MAHMUT KAÇAR KİMDİR?

Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü olan Memur-Sen’in Şanlıurfa doğumlu Genel Sekreteri ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, 1975 yılı Şanlıurfa Merkez doğumlu.

Kaçar, 1993 yılında Şanlıurfa’da sağlık memuru olarak kamu görevine başladı.  1999 yılında Harran Üniversitesi Çevre Mühendisliği’nden mezun olan Kaçar, çevre mühendisi olarak sürdürdüğü kamu görevi kapsamında 2003 yılında Şanlıurfa İl Sağlık Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. 1996 yılında Sağlık-Sen Şanlıurfa Şubesini kurarak sendikal hayata adım atan Kaçar, 2002-2008 yılları arasında Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2008 yılında Sağlık-Sen Genel Başkanlığı ve Memur-Sen Genel Sekreterliği görevlerine seçilen Kaçar,  8 Ocak 2011 tarihinde yapılan Sağlık-Sen 4. Olağan Genel Kurulu’nda yeniden genel başkanlığa seçildi. Mahmut Kaçar, 12 Haziran 2011 seçimlerinde Ak Parti’den Şanlıurfa milletvekili adaylığı nedeniyle kamu görevinden ve sendika yöneticiliğinden istifa etti. İyi derecede Arapça ve İngilizce bilen Mahmut Kaçar, evli ve bir çocuk babası.
Bu haber 7407 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Reklam
YUKARI