İbo Suikastinde Son Durum
Bugun...
İbo Suikastinde Son Durum
İbo Suikastinde Son Durum

facebook-paylas
Tarih: 17-03-2011 12:34
İbo Suikastinde Son Durum

14 KİŞİ GÖZALTINDA
Mutlu, \"Emniyet müdürlüğümüz çok titiz bir çalışma yürüttüler. Bu olayın aydınlatılması suretiyle ailesinin gönlünün ferahlatılması için hassas bir çalışma yürüttüler. 14 kişi gözaltına alındı ve incelemeler halen sürüyor. Şahısların sorgulama süreçleri devam ettiği için bütün soruşturmayı tamamladıktan sonra tekrar açıklama yapacağım\" dedi.

\"DELİLLER YETERLİ\"
Mutlu, \" Olayın mağduru olması dolayısıyla kendisinin ifadesine başvurulacak ancak şu anda sağlığı buna el vermiyor\" diye konuştu. Vali Mutlu, Abdullah Uçmak ile ilgili soruya ise, \"Kendisinin olayla doğrudan bağlantısı olduğu yönünde elimizdeki deliller fevkalade yeterlidir. Gözaltı şu anda 14 sorgulamalarla ilgili ihtiyaç hissederse ilave gözaltılara devam edilebilir. Şu anda gözaltına olanlar aracın içersindekiler de dahil\" şeklinde konuştu.

\"KALAŞNİKOF BULUNDU\"
Arama yapılan evlerden birinde kalaşnikof silah bulunduğunu belirten Mutlu, \"Olayda bir kalaşnikof silah var. Evlerden birinde yaptığımız aramada ele geçti. Bu tür silahların balistik incelemeleri biraz da ah sürer. Laboratuar tetkikleri bittikten sonra kesin açıklamayı yapacağız\" ifadesini kullandı.

\"ÖRGÜTÜN AÇIKLAMALARI ÖNEMLİ\"
Olayı TAK adlı örgütün üstlendiğinin hatırlatılması üzerine Mutlu, \"Örgütün açıklamaları önemli. Bunları takip ettik. Emniyetimiz ilgili birimleriyle takip ediyor. Bu yönüyle de değerlendiriyoruz. Bu olayın mahiyetinin sebeplerinin ne olduğu konusunu soruşturmayı bitirince net olarak açıklayacağız. Bütün ihtimaller değerlendirilerek titiz bir çalışmayı emniyetimiz sürdürmeye devam ediyor\" dedi.

\"İBRAHİM BEY FEVKALADE İYİ\"
Tatlıses\'in sağlık durumuyla da ilgilil bilgi veren Vali Mutlu, \"İbrahim Bey fevkalade iyi. Bize elini sallamak suretiyle bize yanıt verdi. Bize selam verişini de fevkalade duygusal olarak etkilendiğimizi de belirtmek isterim\" ifadesini kullandı

“YAKALADIK, ZİYARETE GELDİK\"
Daha sonra konuşan Emniyet Müdür Hüseyin Çapkın, \"Biz sayın valimle ancak ziyarete gelebildik. İkinci gün bunları tespit etmiştik. Ancak delil toplamayla ilgili almamamız gerekiyordu. Buraya yüz akıyla gelmemiz için bu gerekiyordu. O yüzden şimdi ziyarete geldik.\" diye konuştu.
Bu haber 8179 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Reklam
YUKARI