Aday Adaylarını Tanıyalım
Bugun...
Aday Adaylarını Tanıyalım
Aday Adaylarını Tanıyalım

facebook-paylas
Tarih: 19-03-2011 12:44
Aday Adaylarını Tanıyalım

341 adayın yarışacağı yarınki temayül yoklamasında adaylar ilçe teşkilatlarını gezerken, Şanlıurfa\'da medyada tanıtım çalışmaları devam etti.

Temayül Yoklamasında 14. sırada yer alan Abdullah Barut, Şanlıurfa Ak Parti\'de önemli görevlerde yer aldı.  Şanlıurfa il teşkilatında çeşitli görevlerde bulunduğunu dile getiren Abdullah Barut \"10 yıldır edindiğim birikim ve tecrübeyi hizmete dökmek için bu dönem milletvekili aday adaylığı için ilk defa parti teşkilatımdan istifa ettim. Gerek sosyal, gerek siyasi, gerekse ticari anlamda bugüne kadar ilkeleri olan ve o ilkeler doğrultusunda çizgisinden sapmayan bir yaşam tarzını benimseyen biri olarak; bir şeyleri elde etmek veya hak edebilmek için, o konu üzerinde öncelikle emek verilmesi gerektiğine inanıyorum.\" dedi.

42. sırada olan Prof. Dr. Ali Seyrek Harran Üniversitesinde uzun yıllar Genel Sekreterlik görevini sürdürdü. Halen Ziraat Fakültesinde Öğretim Üyesi olarak çalışan Seyrek Viranşehir\'in köklü ailelerinden...

Temayül Yoklaması listesinde 50. sırada yer alan Bekir Yaşar yıllarca Siyasilerle içiçeydi. İşletmeciliğini yaptığı Şehitlik Çamlık Toplantı Salonunda başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bir çok siyasetçiye hizmet verdi. Bir ziyaretinde Başbakan Erdoğan\'a imamlık yapan Bekir Yaşar Şanlıurfa\'da ilgiyle takip edilenler arasında yer alıyor.

55. sıradaki Şanlıurfalı İş kadını Cevahir Asuman Yazmacı, Viranşehir\'deki Milli Aşiretinden. Cevahir Konukevinin işletmeciliğini başarıyla yürüten Yazmacı, aşiretten gelen modern bir kadın profili ile siyasete atıldı. Şanlıurfa\'da bir çok Sivil Toplum Kuruluşu tarafından desteklenen bir isim.

57. sırada yer alan Cumali Güneş ise Avukatlık mesleği ile Şirketlerini bütünleştirmiş. Hidroelektrik Santrali sektöründeki şirketlerinin yöneticisi olan Güneş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan\'ın \"Gençlerle devam edeceğiz.\" yönündeki çağrısı üzerine siyasete atılmış.

64. sıradaki Emin İzol uzun zamandır Şanlıurfa Belediyesinde Başkan yardımcılığı görevini başarıyla sürdürüyor. İzol Şanlıurfa sorunlarını yakından bilen bir isim.

76. sırada olan Faruk Koyuncu ise İşletme Fakültesi Mezunu. Yurtdışı eğitimini İngiltere\'de alan Koyuncu 2006 Yılında yapılan Ak Parti İlk Kongre\'sinde Ak Parti yönetim kuruluna seçildi ve bu görevi 2009 yılına kadar devam ettirdi. 2009 Yılında yapılan kongrede genel merkez delegesi yedek üyeliğine seçildi.

81. sırada yer alan Dr. Ferhat Şelli Tarım Bakanlığı Müsteşarlığı döneminde Şanlıurfa\'ya katkılarıyla bilinen bir isim. Şanlıurfa\'da ki bir çok projede imzası bulunan Şelli, Urfa\'ya katkı sağlayan bürokratların başında geliyor.

84. sıradaki Fevzi Demirkol Elektrik Mühendisi. Ak Parti Şanlıurfa İl teşkilatında uzun yıllar görev yapan Demirkol Siyaseti Urfa için yapan isimlerden.

98. sırada bulunan Halil Nevzat Yetkin yaklaşık 5 yıl Şanlıurfa Sağlık Müdürlüğü görevini yürüttü. Şanlıurfa\'nın yerlisi olan Yetkin, Şanlıurfa\'ya verdiği hizmetlerle adından sözettirdi.

Temayül Yoklama listesinde 100. sırada olan Halil Polat\'ın ilginç Urfa projeleri bulunuyor. İddialı olan Polat\'ın, \"Eğer bu projeleri görev süresince yapamazsam, Milletvekilliğinden istifa edeceğim.\" diye sözü var. Karaali üzerinden Urfa-Ceylanpınar yolu, 2013 yılında Türkiye\'de buğday krizi olacağı yönündeki öngörüsü Urfa kamuoyunu etkiledi.

104. sıradaki Hamit Özyavuz aşiret kültüründen gelen bir isim. Harran ovasında eğitimci kimliği ile Sendikacılık yapan Özyavuz ailesinin desteğini almış önemli isimlerden biri.

121. sırada yer alan Hüseyin Korkmaz\'ın miting havasında Ak Partiye adaylık başvurusu Ulusal kanallarda yer aldı. Başbakan ve Bakanların Şanlıurfa\'ya geldiğinde soluklandığı mekan haline gelen Hüseyin Korkmaz\'ın mekanı Urfalılarında uğrak yeri.

134. sıradaki İbrahim Halil Arslan Rışvanlı aşireti üyesi. Belediyede uzun yıllar Zabıta Amirliği görevini yürüten Arslan, Şanlıurfa\'nın yanısıra, Adıyaman ve Malatya\'dan destek görüyor.

139. sırada yer alan İbrahim Halil Peltek ise Şanlıurfa\'da önemli işadamları arasında yer alıyor. Yıllarca Ak Parti\'ye gönül veren isim olarak bilinen Peltek Karaali\'de seracılığı geliştirerek Avrupa\'ya tanıttı. Karaali bölgesinde ürettiği ürünler Ülke Pazarına dağıtılırken, siyaseti bölge ekonomisi için yapacağını dile getiriyor.

140. sıradaki İbrahim Halil Turan Viranşehir Devlet Hastanesinde uzun yıllar Doktor olarak görev yaptı. Şanlıurfa\'nın ekonomisinin gelişimine katkıda bulunanlar arasında yer alan Turan özellikle Körfez ülkeleriyle ticari ilişkilerinde Urfa\'yı tanıtan Turan, görev yaptığı bölgelerde yoksul babası olarak tanınıyor.

173. sırada bulunan Mahmut Işık Harran adaylarından. Öğretmen olan Işık sadece Harran\'ın değil Şanlıurfa\'nın tüm ilçelerini dolaşarak seçmenin nabzını tutan isimlerden

175. sıradaki Mahmut Kaçar Memur-Sen Konfederasyonları genel başkan yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı. Sendikalar tarafından desteklenen Kaçar, Şanlıurfa\'ya Sağlık alanında yaptığı çalışmalarla tanınıyor.

199. sırada yer alan Mehmet Ekinci, uzun yıllar Viranşehir Ak Parti İlçe Başkanlığını yaptı. Ak Parti\'ye yıllardır hizmet eden Ekinci Viranşehir\'de geniş aşireti bulunuyor.

210. sıradaki Hamit İfşaat ise Şanlıurfa\'da yaptığı yatırımlarla tanınan bir isim. En son Ak Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva\'nın kuruluşunda yer aldığı Beyaz Ay Derneği\'ni yaptığı katkılarla adından söz ettirdi.

214. sırada yer alan Mehmet Kasım Gülpınar, Cenap Gülpınar\'ın oğlu. Geniş Vizyona sahip olan Kasım Gülpınar çevresinde sevilen bir isim.  Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Mezunu olan ve Devlet Eski Bakanı Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Eyüp Cenap Gülpınar’ın oğlu olan Kasım Gülpınar bir süre Devlet Eski Bakanı Güldal Akşit ve Ticaret Sanayi Bakanı Zafer Çağlayan’ın Özel Kalem Müdürlüğü ve Siyasi Danışmanlığını yaptı. 5 Dil bilen ve Samanyolu TV Diploması Muhabirliği de yapan Gülpınar bir süre de Dış Ticaret Müsteşarlığında Mütercim olarak görev yaptı.

219. sıradaki Mehmet Kuş, Vefat eden Milletvekili Mustafa Kuş\'un oğlu. Bir dönem İl Genel Sekreterliği yapan Mehmet Kuş, halkın sorunlarına çare olmak ve farklı projelere imza atmak için Mecliste olmak istiyor.

221. sırada yer alan Mehmet Nazif Kutluoğlu Uzun yıllardır Ak Parti\'de siyaset yaptı. 1952 yılında Şanlıurfa’da doğdu. İlk, orta ve Lise öğrenimini Şanlıurfa’da tamamladı. 1977 yılında Hacettepe Üniversite Tıp Fakültesini bitirdi. 34 yıldır hekim olup, 30 yıldır serbest hekimlik yapıyor. 1977-1980 yılları arasında Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü görevinde bulundu. Şanlıurfa’da Tomografi, MR ve İlk özel hastane kuruluşunda müteşebbis olarak bulundu.MÜSİAD Şanlıurfa Şubesi’nin ilk kuruluşundan beri üye olarak bulunuyor. 29 Ocak 2011 tarihinde yapılan MÜSİAD Olağan Genel Kurul toplantısında ise Denetleme Kurulu Başkanlığına seçildi.

225. sırada yer alan Mehmet Recep Uğur Veteriner Hekim. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeliği esnasında tarım ve hayvancılık konusunda çeşitli çalışmalarda bulundu. Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili aday adayı Mehmet Recep Uğur, birikimlerini yerelde Şanlıurfa, genelde ise Türkiye ile paylaşmak için aday adayı olduğunu söyledi.

243. sıradaki Mustafa Ağadayı Şanlıurfa’da farklı bir tema ile aday adaylığını ilk duyurdu. AK Parti’de Aday adaylık müracaatının sone ermesi ile Yerel Gazetelere ilan veren AĞADAYI, aday adaylarına etik ve seviyeli bir yarış çağrısında bulundu.

247. sırada yer alan Mustafa Cengiz Karakucak bir hekim. Çocuk Hastanesindeki sıkıntıları yakından bilen yaşayan Karakucak, Sağlık alanında önemli projeleri bulunuyor.

277. sıradaki Osman Bucak Bucak aşiretinin ileri gelenlerinden İş adamı.  Şanlıurfa kamuoyunda  büyük takdir toplayan kanat liderlerinden birisi olan Bucak’ın Ak Partiden aday adayı olması memnuniyetle karşılandı.

283. sırada yer alan Avukat Osman Sıracettin Kaysı Harran Hukukçular Derneği Başkanı. 2007 yılından beri Harran Adalet ve Hukuk Derneği Başkanlığını da yapan Avukat Osman Kaysı Ankara Hukuk Fakültesi mezunu ve Selçuk Üniversitesi Avrupa Birliği Hukuku Yüksek Lisans öğrencisi.


288. sıradaki Ömer Hacıkamiloğlu Harran Üniversitesinde uzun yıllar görev yapan Hacıkamiloğlu bir süre Kanada\'da kaldı. Ak Parti İl Teşkilatında Medya\'dan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Ömer Hacıkamiloğlu Şanlıurfa\'nın önemli sorunları olduğunu ve bu sorunları çözmek için siyasete atıldığını ifade etti.

298. sırada bulunan Saadettin Açar ise 15 yıl kadar Başhekim ve Başhekim Yardımcısı olarak görev yaptığını belirten Uzman çocuk Doktoru Saadettin Açar, “26 yıllık meslek hayatımın 18 yılını Şanlıurfa’mda geçirdim ve vatandaşlarımıza sağlık hizmeti verdim. Hiçbir zaman maddiyatı düşünmedim. Hastalarımız ve memleketimiz için hep her şeyin en iyisini layık görerek yapmaya çalıştım.  Bundan böyle de Milletvekili olarak memleketime, ülkeme ve insanlarımıza hizmet etmek istiyor, değerli hemşehrilerimin desteğini bekliyorum” dedi.

317. sıradaki Şirvan Karahan Yıllardır Şanlıurfa’da  iş veren ve hayırsever kimliği ile tanınan Şirvan Karahan’ın Ak Partiden aday adayı olması  özellikle   Parti teşkilat üyeleri ile vatandaşlar tarafından  olumlu karşılandı.

321. sırada yer alan Türkan Oturakçı Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhemşiresi olarak uzun yıllar görev yaptı. Şanlıurfa\'daki Sağlık alanında önemli projeleri olan Oturakçı\'nın eşi Kemal Oturakçı İplik Fabrikası sahibi.
Bu haber 46480 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI