Bakan Çelik Birecik ve Halfeti’de
Bugun...
Bakan Çelik Birecik ve Halfeti’de
Bakan Çelik Birecik ve Halfeti’de

facebook-paylas
Tarih: 26-04-2011 10:25
Bakan Çelik Birecik ve Halfeti’de

İlçe gezilerinde ilk olarak Birecik ilçesine Vali Nuri Okutan ile birlikte gelen Bakan Faruk Çelik burada Birecik Belediye Başkanlığı ziyaret etti.Davul zurna ile karşılanan Bakan Çelik kendisinin gelişinin onuruna kesilmek istenen boğayı kestirmeyip bağışladı. Daha sonra Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı’nın makamına geçen Bakan Çelik ve Vali Okutan’a, Pınarbaşı ilçenin ve belediyenin yaptığı çalışmalar ve sorunları hakkında bilgi verdi.


Birecik Belediyesi’nin ardından Mehmet Akan Kültür Merkezi’nde yapılacak olan toplantıya yürüyerek geçen Bakan Çelik yol güzergâhında bulunan esnafları ziyaret etti.


Mehmet Akan Kültür Merkezi’nde Birecik Kaymakamı Oktay Erdoğan ilçenin genel durumu hakkında bir brifing vermesiyle başlayan toplantıya Bakan Çelik ve Vali Okutan’ın yanı sıra, Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve ilgili daire amirleri katıldı.


Bakan kendisi için kesilmek istenen bir Boğa\'yı da salıverdi. Kesilmemesini rica eden Bakan Çelik\'in ısrarı üzerine Boğa kesilmekten kurtuldu.


 


Birecik ilçesindeki temaslarının ardından Bakan Çelik ve Vali Okutan Halfeti ilçesine geçti. Halfeti Belediye Başkanlığını ziyaret eden Bakan Çelik Halfeti Belediye Başkanı Mahmut Özdemir’i makamında ziyaret etti.


Belediye ziyaretinin ardından Bakan Çelik ve Vali Okutan, Şelaleli Konak Konukevine geçerek, ilçe Kaymakamı İsmail Çicek ve Halfeti Belediye Başkanı Mahmut Özdemir’in de aralarında bulunduğu daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlarla bir araya gelerek ilçe genelindeki sorunlarla ilgili bilgi alışverişinde bulundu.


Toplantıda bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Bakan Çelik ile birlikte ilçe gezileri kapsamında 3. toplantıyı Halfeti’de yaptıklarını belirterek, “Bu toplantılarda Sayın Bakanın bizimle birlikte olması, Şanlıurfa’nın sorunlarını değerlendirmesi bize güç ayrı bir veriyor. Ben de dahil tüm daire amiri arkadaşlarım bu toplantılardan çok faydalanıyoruz.” dedi.
Devlet Bakanı Faruk Çelik Şanlıurfa’nın ilçe ve merkezinde yaptıkları toplantılarla ilin genel fotoğrafını çekmeye çalıştıklarını söyleyerek, “İlçelerde bulunan muhtarlarımızdan sivil toplum kuruluşlarımızdan vatandaşlarımız ve yetkililerimizinden sorunları kendi ağızlarından dinliyoruz. Amacımız Şanlıurfa’nın sorunlarını tespit edip, buna göre bir çalışma programı hazırlamak” dedi.

Bakan Çelik’in konuşmasının ardından muhtarlar ve vatandaşlar taleplerini dile getirdiler. Bakan Çelik de ilgili kurum amirlerinden sorunların giderilmesi noktasında bilgi aldı.


Bu haber 28301 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI