Dergah'ta 3000 kişilik zikir
Bugun...
Dergah'ta 3000 kişilik zikir
Dergah\'ta 3000 kişilik zikir

facebook-paylas
Tarih: 26-04-2011 09:40
Dergah'ta 3000 kişilik zikir

Şanlıurfa’da Hazreti İbrahim Peygamber’in doğduğu mağara olarak bilinen ve Kadiri Şeylerinden Dede Osman’ın türbesinin bulunduğu dergah camine gelen binlerce Kadiri Tarikatı üyeleri yağmur altında zikir yaptı dua etti.

Dün ikindi namazından sonra Dergah Cami avlusunda toplanan yaklaşık 3 bin kişi Dede Osman Hazretlerinin türbesi önünde Abdülkadir Geylani’nin binlerce yıl önce yaptığı zikri tekrar ettiler.  Karayolu ile Umre Ziyaretine giden 3000 kişilik kafile daha sonra Bağdat’ta İmamı Azam Türbesini, Musul’da Abdülkadir Geylani Hazretlerinin türbesini ziyaret ettikten sonra Şanlıurfa’ya geldi. Burada Dergahta türbesi bulunan ve Abdülkadir Geylani’nin talebelerinden olan Dede Osman Avni Hazretlerini ziyaret eden grup Kadiri zikrini yaptı. Yağmur altında dua eden grup üyeleri kameralara konuşmazken, Başta Türk Ordusu, Polisi ve Ak Parti hükümeti için bol bol dua etti, önümüzdeki seçimlerde de Dine ve millete bağlı bir hükümetin gelmesini istedi.

Dergah Cami avlusunu dolduran kalabalık yağmura rağmen dualarını ve zikirlerini sürdürdü. Daha önce bazı kanalların kendilerini yanlış lanse ettiklerini ifade eden tarikat üyeleri “Bizim işimiz dua ve zikir. Herhangi bir siyasi bağımız yok.” diye konuştular.

Urfa’da olmaktan mutlu olduklarını dile getiren gruptakiler “Peygamberler ve evliyalar diyarı Urfa’da manevi bir nefes almamızı nasip eden Allah’a şükürler olsun. Urfa gerçekten mübarek bir yer.” Dedi.

Sivil Polislerin uzaktan izlediği zikir yaklaşık 1 saat sürdü. Grup daha sonra dergahtan ayrılarak otobüslerine bindi. Grubun İstanbul’da toplandığı, Urfa’dan Adıyaman Menzil’e gideceği buradan da İstanbul’a dönecekleri öğrenildi.
Bu haber 78834 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Reklam
YUKARI