Osman Amca'nın Aşı Cenneti...
Bugun...
Osman Amca'nın Aşı Cenneti...
Osman Amca\'nın Aşı Cenneti...

facebook-paylas
Tarih: 12-07-2011 11:23
Osman Amca'nın Aşı Cenneti...

Osman Altun’a bir arkadaşı tarafından verilen kabak tohumları iki renkli kabaklar veriyor. Alt tarafı yeşil, üstü sarı olan bu kabakların tatları da renkli kısımlarına göre değişiyor. Sarı olan yerleri daha tatlı olan bu kabakların yemeği henüz yapılmadı. Kabakları görünce çok şaşırdığını belirten Altun bunları Allah\'ın bir hikmeti olarak değerlendiriyor. Bir elin yumruğunu geçmeyen boyutlarıyla kabaklar oldukça ilginç gözüküyor. Kabak diye ektiklerinin ama böyle bir şeyle karşılaşacaklarını bilmediklerinin dile getiren Altun, “Henüz hiç yemedik, böyle süs olarak gördük” dedi. Meyvesinin olduğu gibi kabakların dalları da iki renkte.

Osman Altun’un bahçesinde de tek bir gövdeye aşılanmış 8 çeşit armut, 5 çeşit elma mevcut. Bahçesindeki elma ağacını anlatan Altun, alma ağacının her bir dalında başka cins elma olduğunu vurguluyor. Bir gövdede tam 9 çeşit elma olduğunu belirten Altun, ağaçlarla ve bahçeyle ilgilenmeyi çok seviyor.

Sadece meyve ağaçlarıyla ilgilenmeyen Altun, çiçekleri de çok seviyor. Aynı aşı yöntemini güllerde de uygulayan Altun bir kök güle 20 farklı renkte gül aşılamış. Osman Altun’un bahçesindeki armut ağaçları birçok farklı tür armudu aynı gövdede taşıyor. 8 çeşit armudu bir gövdede canlandıran Altun bahçesine gözü gibi bakıyor.

Nar ağaçlarını da aşılayan Altun, Katina türünde bir narı aşılamış. Urfa’da bunu ilk olarak kendinin yaptığını dile getiren Altun, “Benden başka kimse nar aşılamamıştır” dedi. Yaptığı aşıların çok iyi tuttuğunu verimlerinin de çok iyi olduğunu açıklayan Altun, bir nar ağacına 3 farklı aşı vurmuş. 3 çeşit inciri de bir gövdede buluşturan Altun’un bahçesi tıpkı bir masal bahçesini andırıyor.

 


Konuklu Beldesinde Aşı CennetiBu haber 29013 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI