Sabri Durmuşlar Gidiyor mu?
Bugun...
Sabri Durmuşlar Gidiyor mu?
Sabri Durmuşlar Gidiyor mu?

facebook-paylas
Tarih: 18-09-2011 11:51
Sabri Durmuşlar Gidiyor mu?

Emniyet\'te tayinlerin ardından Emniyet Müdürleri genelgeside yolda. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan\'ın önünde 3 alternatifli kararname bulunuyor.

Kararnamede Sabri Durmuşlar\'ın Konya veya başka bir büyük şehire gideceği iddia edildi. Şanlıurfa\'ya ise bölgeyi bilen bir ismin geleceği konuşuluyor.

Yeni Müdürü Sorunlar Bekliyor

Geçtiğimiz yıl Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünün sorumluluk alanı genişledi. Karaköprü ve Otoban bağlantı yolları Emniyet Müdürlüğü sınırları içine alınırken, ekip sayısı ise düştü. Daha önce 35 ekip kentte devriye gezerken, 3 yılda araçların eskimesi sonucu bu sayı 12\'ye düştü. Polislerin bir çoğu bölgelerinde yaya devriye geziyor. Emniyet\'in derneği bu sayıyı arttırmak için geçtiğimiz günlerde yardım piyangosu düzenledi. 10 araç alabilen Emniyet araçları Asayiş bürolarına tahsis etti. Şanlıurfa\'nın ilçeleriyle birlikte 70 motorize araca ihtiyaç duyulduğunu aktaran uzmanlar, diğer illerde olupta Şanlıurfa\'da olmayan motosikletli timlerin oluşturulması gerektiğine vurgu yapıyor. Özellikle motosikletli suçluların yakalanması için otomobil ile takip yerine motosikletle takibin önemine vurgu yapan uzmanlar, \"Çoğu kez suçlular ara sokaklarda kayboluyor. Otomobiller o sokaklara giremediğinden yaya devriyelerde yetersiz kalıyor. Mutlaka motosiklet gerekiyor.\" diye konuştu.

Dönemin Valisi Yusuf Yavaşcan\'ın özel teknik elemanı olarak akıllarda kalan Polis memuru Dijital Mustafa\'nın o yıllarda Kentin Atatürk Bulvarı ve Balıklıgöl civarında döşettiği kameraların büyük bölümü çalışmıyor. İstanbul\'daki bir firmaya yüksek fiyatla yaptırılan kameraların MOBESE sistemi olmadığı ortaya çıktı.

3 yıldır MOBESE sistemi kurma projesi maddi imkansızlık nedeniyle ertelendi. Kentin önemli noktalarına döşenmesi planlanan MOBESE sistemi için 4 milyon liraya ihtiyaç var. 1 milyon lirayı İl Genel Meclisinden alan Emniyet geri kalan parayı bulmaya çalışıyor.

Alt yapı kazısı için Belediye\'den yardım isteyen Şanlıurfa Emniyeti kablolama işi için ise Türk Telekom veya farklı GSM operatörlerinden anlaşmaya çalışıyor.
Bu haber 11291 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Reklam
YUKARI