Saraç İlgi Koleji Açıldı
Bugun...
Saraç İlgi Koleji Açıldı
Saraç İlgi Koleji Açıldı

facebook-paylas
Tarih: 19-12-2011 21:24
Saraç İlgi Koleji Açıldı

Saraç İlgi Koleji açıldı. Şanlıurfa’nın Karaköprü semtinde kısa bir süre önce Eğitim e açılan Saraç İlgi Kolejinin resmi açılışı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından yapıldı. Güçlü öğretmen kadrosu ile Şanlıurfa’nın en Modern Okulu konumunda olan Saraç İlgi Kolejinin açılışında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Eğitim kurumlarının güçlenmesi ve Eğitim ortamlarının fiziki şartlarının iyileştirilmesi anlamında Özel sektörün de elini taşın altına koymasının çok anlamlı ve önemli olduğunu söyledi.


Çelik: Şanlıurfa’da Eğitim daha iyi yerlere gelecek.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Şanlıurfa’da böyle modern Eğitim tesislerinin açılması ile Eğitimin daha iyi yerlere geleceğini belirterek, bu modern okulu Şanlıurfa’ya kazandıran Adil Saraç ve oğullarına teşekkür etti.


Evlat var sermaye tüketir evlat var sermaye arttırır.


Bakan Çelik ‘Evlat var ki babanın sermayesini tüketir, evlat da var ki babanın sermayesine sermaye katar. Sermaye lafımı ister maddi ister manevi olarak algılayın ikisi de aynı yola çıkıyor. Şanlıurfa’da hayırlı evlatlar sayesinde böyle bir eser doğmuştur. Bu modern okulunun ilimize hayırlı olmasını diliyorum.’ Şeklinde konuştu.


2 bin altmış derslik eğitime açılmak için hazırlanıyor.


Bakan Çelik, Şanlıurfa’da son 1 yıl içerisinde 2 bin altmış derslik eğitime açılmak için hazırlandığının müjdesini de verdi. Bakan Çelik’ 2012 yılının ortalarında 2 bin altmış derslik daha Eğitim kervanına katılacak. Bu sayıyı daha da arttırmamız gerekiyor’ dedi.  


Açılışta söz alan Saraç Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Adil Saraç ise ’ Toplum yaralarının tek ilacının Eğitim olduğunu ifade etti. Saraç ‘Eğitimde Türkiye’de ve Dünya’daki gelişmeleri yakından izleyerek bu gelişmeleri kendi eğitim kurumlarımızda uygulamaya geçiriyoruz. Hiç değişmeyen fakat gelişen bir trend üzerindeyiz. Bize güvenen insanları utandırmamak için yoruluyoruz. Yorulurken de mutlu oluyoruz. Eğitimdeki atılımlarımızla bizden sonrakilere de örnek olmaya çalışıyoruz. Cumhuriyetin kurulduğu 1923’den bu yana 90 yılı aşkın süreden Eğitimci ailenin çocuklarıyız. Bende 1972 yılından 2009’a kadar Eğitim’in içinde bulunmuş bir insanım. Saraç İlgi Okulunun Şanlıurfa’ya hayırlı olmasını diliyorum. Buradan Milli Eğitim Müdürümüz Hanifi Şahin’e, bu eseri 6.5 ay gibi kısa bir zamanda bitiren ve Eğitime açan Edessa Gayri Menkul Yatırım ortaklığına ve çocuklarım Nüzhet ve Eymen Saraç’a çok teşekkür ediyorum. ‘dedi.


Açılışa yoğun ilgi. 


Saraç İlgi Okulunun açılışına Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yalçın, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Şanlıurfa Özel İdare İl Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Akçakale Belediye Başkanı Abdülhekim Ayhan, Bozova Belediye Başkanı Hasan Arusoğlu, Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcıları Fevzi Yücetepe, İbrahim Güllüoğlu, Habip Arslan, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Yavuz, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Temel Büyükbudak, Eyyüpoğlu Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Eyyüpoğlu, Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürü Abdülkadir Açar, Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Eyüp Şelli, Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı Kemal Saraçoğlu, Kulüp Basın Sözcüsü Reşit Akıl, Kulüp Başkan Yardımcısı İş Adamı Şerdil Karahan, Şanlıurfa Kadınlarını Kalkındırma Derneği Başkanı Vildan Polat, İş Adamları Aziz Arslan, Mustafa Canoğlu, Ferit Şelli, İbrahim Arslan ve çok sayıda davetli katıldı. Açılışa gelen davetlileri Adil Saraç\'ın oğulları Nüzhet ve Eymen Saraç karşıladı.


Haber:Nedim ATİLLASaraç İlgi Koleji AçıldıBu haber 101864 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI