Urfa Belediyesinden Maşuk haberimize Açıklama
Bugun...
Urfa Belediyesinden Maşuk haberimize Açıklama
Urfa Belediyesinden Maşuk haberimize Açıklama

facebook-paylas
Tarih: 10-05-2012 16:26
Urfa Belediyesinden Maşuk haberimize Açıklama

Dün SANLIURFA.COM’da yayınlanan Urfa’nın 30 yıllık imar planı haberinin ardından . Şanlıurfa belediye Başkan Vekili Mehmet Fevzi Yücetepe konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Başkan Vekili Mehmet Fevzi Yücetepe, Maşuk Bölgesi imar planı için her hangi bir sorunun bulunmadığını ancak Adıyaman Diyarbakır güzergahında Çevre ve Şehircilik bakanlığının hazırladığı imar planı için 18 Mayıs 2012 tarihine kadar bir itiraz süresinin bulunduğunu söyledi.  Bu konuda vatandaşların yanlış algıya kapılmaması noktasında özelikle sivil toplum örgütlerinin şehir plancılarının mimarlar odasının görüş ve düşüncelerini Şanlıurfa Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğüne başvurabileceklerini dile getiren Yücetepe, belediye olarak kendilerinin de Adıyaman-Şanlıurfa güzergâhındaki Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bazı itirazlarının olduğunu ancak bunun dikkate alınmadığını ifade etti.“DAVA AÇMA HAKKIMIZ VAR”


Yücetepe,   “Biz Şanlıurfa Belediyesi olarak özelikle Şanlıurfa’nın gelişme stratejik planına göre olması gerekenler veya olmaması gerekenler konusunda görüşlerimizi düşüncelerimizi itiraz olarak bu süreç içerisinde müelife dolayısıyla bakanlığa bildiriyoruz. Bu da karşılanmadığı taktirde tabiî ki askı süresinden sonra Şanlıurfa Belediyesinin de dava açma hakkı söz konusu olacaktır” dedi.


 


“MAŞUK BÖLGESİ İLE ALAKALI HER HANGİ BİR SIKINTI YOK


Şanlıurfa Belediye Başkan Vekili Mehmet Fevzi Yücetepe, Maşuk bölgesi ve Adıyaman ile Diyarbakır güzergâhındaki bölgedeki imar planı ile alakalı açıklamasında ”Dün bazı internet sitelerinde Maşuk ile ilgili Şanlıurfa çevre düzeni ile ilgili bir haber vardı. Tüm hemşerilerimizin bilgilenmesi adına bu açıklamayı yapma ihtiyacını duyduk. Şuanda bizim Maşuk’ta 1/5000’lik çevre düzeni planımız yürürlüktedir. Dolayısıyla bu konuda her hangi bir sıkıntı yoktur. “ ifadelerini kullandı“ADIYAMAN DİYARBAKIR BÖLGESİNDE ÖNGÖRDÜĞÜMÜZ EKSİKLİKLER GİDERİLMEDİ”Yücetepe, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Şanlıurfa Adıyaman ve Diyarbakır güzergâhı ile ilgili planı Şanlıurfa Belediyesine gönderdiğini ve 18 Nisandan itibaren askıda olduğunu hatırlattı. Yücetepe, söz konusu bölgedeki Şanlıurfa 1/100.000’lik çevre düzeni planı konusunda Şanlıurfa Belediyesi olarak planla ilgili görüşlerini, önerilerini ve eksiklikleri bir görüş olarak bakanlığa bildirdiklerinin altını çizdi. Yücetepe “Ancak askıya gelen planda bu görüşlerimiz doğrultusunda öngörülen eksikliklerin giderilmediğini görmüş bulunmaktayız.”dedi1/100.000’lik Şanlıurfa Çevre Düzeni planın 18 Nisan’dan itibaren Şanlıurfa Belediyesinde askıda olduğunu ve 18 Mayıs’ta ise askı süresinin sona ereceğini aktaran Yücetepe açıklamasını şöyle sürdürdü;  “Yine biz Şanlıurfa Belediyesi olarak özelikle Şanlıurfa’nın gelişme stratejik planına göre olması gerekenler veya olmaması gerekenler görüşlerimizi düşüncelerimizi itiraz olarak bu süreç içerisinde müelife dolayısıyla bakanlığa bildiriyoruz. Bu da karşılanmadığı taktirde tabiî ki askı süresinden sonra Şanlıurfa belediyesinin de dava açma hakkı söz konusu olacaktır. Bu bakımdan vatandaşların yanlış algıya kapılmaması noktasında özelikle sivil toplum örgütlerinin şehir plancılarının mimarlar odasının eğer bu konuda görüş ve düşünceleri varsa şuan askıda olan planı görme anlamında Şanlıurfa Belediyesi Plan ve Proje müdürlüğüne başvurabilirler. Dediğim gibi süreç 18 Mayıs’a kadar devam edecektir.’’ Şeklinde konuştu.
ŞANLIURFA\'NIN 30 YILLIK İMAR PLANI HABERİ İÇİN TIKLAYIN
 


Belediye Baskan Vekili F Yucetepe Masuk AciklamasiBu haber 23786 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI