Akbulut Hasret Giderdi
Bugun...
Akbulut Hasret Giderdi
Akbulut Hasret Giderdi

facebook-paylas
Tarih: 05-01-2009 10:31
Akbulut Hasret Giderdi

İŞ ADAMI H. İMAM ASLAN ESKİ VALİ AKP’Lİ  AKBULUT’UN ONURUNA AKŞAM YEMEĞİ VERDİ.

AKP TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ AKBULUT ŞANLIURFA DA DOSTLARIYLA HASRET GİDERDİ

 AKBULUT ‘AİLE OLARAK ŞANLIURFA YI UNUTMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL’

NEDİM ATİLLA\'NIN HABERİ...

Şanlıurfa eski Valilerinden TBMM İçişleri Bakanlığı Komisyon Başkanı AKP  Tekirdağ Milletvekili T. Ziyaeddin Akbulut uzun bir aradan sonra  geldiği Şanlıurfa’da  dostlarıyla hasret giderdi.

Partisinin Gaziantep’te yapılan  Temayül yoklamasına  Başkanlık yapmak üzere AKP Genel Merkezi tarafından görevlendirilen Tekirdağ Milletvekili T. Ziyaeddin Akbulut dostlarının daveti üzerine eski görev yeri Şanlıurfa’ya geldi.

1990- 1996 yılları arasından Şanlıurfa Valisi olarak görev yapan T. Ziyaeddin Akbulut ‘un  onuruna yakın dostu Şanlıurfalı İş adamı Hacı İmam Aslan  akşam yemeği verdi. Abide Parkta verilen yemeğe Şanlıurfa eski Valisi TBMM İçişleri komisyon Başkanı AKP Tekirdağ Milletvekili T. Ziyaeddin Akbulut, eşi Adviye Akbulut, Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan, eşi Ayla Yavaşcan, İŞ adamı Hacı İmam Aslan’ın eşi Müşerref Aslan, Abide Park Ortaklarından İş adamı Aziz Aslan, Abide Park Genel Müdürü Atay Çoban, Özel Dünya Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ahmet İnan, Emekli Vali Yardımcısı Yardımcısı Abdülkadir Güzeloğlu, İŞ adamları Nihat  Özbek, Yusuf Uruntaş, Şeref Gerginci, Ahmet Ayoğlu Diş Doktoru Ahmet Atlı, Valilik Özel Kalem Müdürü Hüseyin Ötegeçili, Dr. Ercüment Kaplama   katıldı.

 Uzun yıllar sonra geldiği eski görev yeri Şanlıurfa da onuruna verilen yemekte yakın dostlarıyla özlem gideren TBMM İçişleri Komisyon Başkanı AKP Tekirdağ Milletveikili T. Ziyaeddin Akbulut burada yaptığı konuşmada şunları söyledi.

Bu akşam ani bir gelişme ile Şanlıurfa’ya gelişim gerçekleşti.Gaziantep’te düzenlenecek olan Temayül Yoklaması için Gaziantep’e geldim.Gaziantep’e gelmişken Şanlıurfa’ya da birkaç saatliğine uğrayayım dedim.İmam Aslan ağabeyimizde bizi bu güzel mütevazi sofrada ağırladı.Şanlıurfa’da 6 yıl görev yaptım Burada acı tatlı çok güzel günlerimiz hatıralarımız oldu.Şanlıurfa’yı bizim aile olarak unutmamız mümkün değil.Ben 39 yaşında Şanlıurfa’ya vali olarak geldim.45 yaşımda buradan ayrıldım.Hayatımın en önemli kesitinde burada görev yaptım.Çok şükür dolu dolu görevler yapmak burada nasip oldu.Arkamızda güzel eserler bıraktık,ama bana göre bıraktığım en önemli şey Şanlıurfa’lıların kalbinde bıraktığım yer sevgi.Buradan ayrılışımdan 13 yıl geçti.Bugun eşimle Dergahı çarşıyı dolaşırken gencinden ihtiyarına herkesin Sayın Valim Şanlıurfa’ya hoş geldiniz demesi hayatımda tanık olduğum en güzel anlardan biriydi.Baki kalan bu kubbede hoş bir seda bırakmak bu hoş bir sedayı aile olarak burada bırakabildiysek ne mutlu bize “ dedi

Şanlıurfalı iş adamı Hacı İmam Aslan ise konuşmasında Sayın Vekilimiz davetimize icabet etti.Çok teşekkür ediyorum kendisine.Kendisi bizim eski valimiz şimdiki milletvekilimiz.Her zaman gönlümüzde olan bir insan.Kendisini ölene kadar unutmayacağız. Şanlıurfa ya büyük hizmetleri oldu Şanlıurfalılar memleketine hizmet edenleri unutmaz. Eski Valimiz şimdiki Tekirdağ Milletvekilimiz Şanlıurfa ya güzel eserlerin yapılmasına öncülük etti. Şu an Mecliste milletvekili olarak görev yapıyor her ne kadar kendisi Tekirdağ Milletvekili ise Şanlıurfalıların da Mecliste 12. Milletvekilidir biz kendisini öyle anıyoruz.” Şeklinde konuştu.


 
 
 
 Bu haber 2866 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI