Oto Alım Satım Yıkılacak mı?
Bugun...
Oto Alım Satım Yıkılacak mı?
Oto Alım Satım Yıkılacak mı?

facebook-paylas
Tarih: 17-11-2012 14:11
Oto Alım Satım Yıkılacak mı?

Şanlıurfa’da bulunan Bakan Çelik, Yerel Rekabet Gücünün Geliştirilmesi Platformu 12. Planlama Toplantısı\'na katıldı. Konuşmaların ardından söz alan Oto Galericiler Sitesi Başkanı Mustafa Hafız, kentsel dönüşüm kapsamında oto galericiler sitesinin taşınması gerektiği, bunun için de bir proje hazırlandığını, Ankara’ya gönderilen projenin ne durumda olduğunu sordu.

PROJE NE ZAMAN HAYATA GEÇİRİLECEK?

Mustafa Hafız, “Büyükşehir statüsüne geçmemizle birlikte çok güzel şeylerin yanı sıra kentsel dönüşüm anlamında da bazı gelişmeler yaşanıyor. Bunlardan biri de Oto Galericiler Sitesi’nin de içinde bulunduğu durum. Sitede TOKİ tarafından kararı alınan kentsel dönüşüm projesi ne zaman hayata geçirilecek? Sayın Bakanımdan bu konuda malumatlarını arzediyorum” diye bilgi talep etti.

URFA’NIN FARKLI BİR ÇEHRESİ ORTAYA ÇIKACAK

Projeyle ilgili olarak Bakan Çelik’e kısa bir özet sunan Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, “ Otogalericiler, eski sanayi, eski sebze pazarı, 11 Nisan Stadı ve oradaki 35 metrelik yol açıldığında Urfa’nın farklı bir çehresi ortaya çıkacak. Oto galericilerin buradan taşınması bu anlamda çok önemli. Projeye desteklerinizden ötürü çok teşekkür ediyorum. Otogalericilerle sürekli görüşme halindeyiz. Çok güzel bir yerleri var ve hazırlar. Projeyi Milli Emlak Müdürlüğü’nden çıkarttığımız taktirde bu işi çözeceğimize yürekten inanıyorum” dedi.

BAKAN ÇELİK: BURALARIN YIKILMASI ZARURİ

Bakan Çelik ise, “İlgili yazı şu an Ankara’da. Buradan yazıldı geldi. Milli Emlak’la bir görüşme yapalım. Daha önce buraları gezdik biz baktık. Buraların tahliyesi zaruri. Bir dahaki toplantıda projenin hangi aşamaya geldiğini değerlendiririz İnşallah sorun çözülmüş olur” ifadelerini kullandı.

sanliurfa otoalimsatim sitesi yikiyor mu www sanliurfa comBu haber 22860 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Reklam
YUKARI