Halfeti’de Tehlikeli Tekne Turları
Bugun...
Halfeti’de Tehlikeli Tekne Turları
Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde tehlikeli tekne turları dikkat çekiyor. Yaklaşık 40 civarında teknenin bulunduğu Halfeti’de, tekne kullananların amatör denizci belgesi de bulunmuyor.

facebook-paylas
Tarih: 24-05-2016 10:41
Halfeti’de Tehlikeli Tekne Turları

Bu konuda bu belgeyi verecek her hangi bir ilgili kurumunun da olmadığı Şanlıurfa’da, tekne sürücüleri “Allah’a Emanet” turlar düzenliyor. Bir tekneye 30 yolcudan fazla yolcu almaması gereken teknelerin tıka basa doldurulması ise dikkat çekiyor. Denetimlerin de yeterli olmadığı Halfeti’deki Tekne Turlarında olası bir facianın yaşanması an meselesi. Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir tekne kazasında ise facianın eşiğinden dönüldü. İddiaya göre her tekneye 10 bin lira ceza kesildi. Ancak devreye bazı erklerin girmesi ile cezalar iptal ettirildi.

TEKNE TURLARINA DÜZENLEME İSTENİYOR

Birecik Barajı'nın yapımı sırasında bir bölümü sular altında kalan ve doğal güzellikleriyle "Saklı Cennet" olarak da nitelendirilen Halfeti, özellikle hafta sonları yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor. Turlara büyük ilgi gösteren turistler, teknelerle tarihi Rumkale, Aziz, Savaşan köyü, Nerses Kilisesi ve Kız mağarası ile sarnıçları gezme fırsatı buluyor. Halfeti ilçesinin baraj altında kalmasıyla yöre halkının geçim kaynağı haline gelen tekne turlarına çeki düzen verilmesi isteniyor.HABER VİDEOSU

Bu haber 17630 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

HACI
24-05-2016 12:56:19
HALFETİDEKİ HİÇ BİR TEKNEDE CAN YELEĞİ .CAN SİMİDİ VE EMNİYET İPLERİ YOK .YOLCU SAYISI BELLİ DEĞİL NE KADAR ALABİLİRLERSE ALIYORLAR.İLERİ GÜNLERDE BİR KAZA DURUMUNDA BÜYÜK BİR FACİANIN YAŞANACAĞI SİNYALİNİ VERİLİYOR. YETKİLİLER İSE HALA DERİN UYKUDALAR.SAYIN YETKİLİLER UYANIN ARTIK SABAH OLDU.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI