Halfeti'de Kadın Sağlık Seminerleri Devam Ediyor
Bugun...
Halfeti'de Kadın Sağlık Seminerleri Devam Ediyor
Halfeti Belediyesi kadınlara dönük gerçekleştirilen sağlık eğitimleri kapsamında Aşağı Göklü Mahallesi'nde kadınlar ile bir araya gelindi.

facebook-paylas
Tarih: 06-05-2016 13:37
Halfeti'de Kadın Sağlık Seminerleri Devam Ediyor

Halfeti Belediyesi Kadın Politikaları Müdürlüğü öncülüğünde ilçeye bağlı mahallelerde Toplum Sağlığı Merkezi işbirliğiyle verilen sağlık eğitimleri devam ediyor. Çalışmalar kapsamında bu kez Aşağı Göklü Mahallesi’nde kadınlara sağlık eğitimi verildi. Eğitimde kişisel hijyen, aile planlaması ve üreme sağlığı ile rahim ağzı kanserlerine ilişkin ele alınan konular üzerinden bilgiler verildi.

HİJYEN ÜZERİNDE DURULDU
Eğitimde kişisel hijyeni etkileyen faktörler arasında bulunan kültür, sosyal-ekonomik durum, aile, kişilik ve hastalıklar hakkında aktarımlarda bulunuldu. Yine; el, deri, ağız, ayak, genital, tuvalet ve mutfak hijyeninde dikkat edilmesi gereken ve önemli etkenlerin imkanlar dahilinde nasıl sağlanabileceğine ilişkin paylaşımlarda bulunuldu.
ERKEN TEŞHİS ÖNEMİNE VURGU YAPILDI
Eğitim kapsamında üreme sağlığına ilişkin de doğum kontrol yöntemleri görsel olarak paylaşılarak anlatıldı. Yine sağlıklı hamilelik ve doğum için dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verilirken, meme kanseri ve rahim ağzı kanseri gibi kadın hastalıkları ele alındı. Kadınlara kendi kendine meme muayenelerini yapabilecekleri, rahim ağzı kanseri içinde zaman zaman yapabilecekleri testler ve korunma yöntemleri hakkında bilgiler verildi. Eğitimde kapsamında olası yaşanabilecek hastalıklarda erken teşhisin önemine de vurgu yapıldı.
Eğitim sonunda aktarımı yapılan sağlık konularına ilişkin broşürler dağıtılarak eğitim sonlandırıldı. 

 
Bu haber 7524 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI