Haliliyeliler Demokrasi İçin Meydanlarda...
Bugun...
Haliliyeliler Demokrasi İçin Meydanlarda...
Haliliye Belediyesi, 15 Temmuz askeri kalkışma girişimiyle birlikte başlatılan milli irade ve demokrasi nöbetlerinde alanlarda olmaya devam ediyor. Meydanlara inen halkın çeşitli ikramlarda da bulunan Haliliye Belediyesi, düzenlediği etkinliklerle de milli ve manevi duygulara hitap ediyor.

facebook-paylas
Tarih: 29-07-2016 12:04
Haliliyeliler Demokrasi İçin Meydanlarda...

Askeri kalkışma girişimiyle birlikte ilk andan itibaren iş makineleri ve personelleriyle alanlarda olan Haliliye Belediyesi, bu şanlı direnişi ilk günkü gibi sürdürüyor. Başkan Fevzi Demirkol’un da alanlardan bir dakika ayrılmayarak, sabaha kadar sürdürdüğü demokrasi nöbetinde Haliliye Belediyesi çeşitli programlara da ev sahipliği yapıyor.

Demokrasi nöbetinin 14’üncü gecesinde Rabia Meydan’ında toplanan binlere, nöbet öncesi yemek ikramında bulunuldu. Nöbet boyunca da çay ve su ikramında bulunulan halka, düzenlenen program kapsamında ilk olarak Aziz Kutluay hoca seslendi. Dini içerikli sohbetle geçen program, Şef Osman Devecioğlu yönetimindeki Haliliye Belediyesi Tasavvuf Müziği Korosu’nun sahne almasıyla devam etti. Koro seslendirdiği ilahiler, mehter marşları ve gazellerle alanı dolduran binlerin milli ve manevi duygularına hitap etti. 

Program sonunda konuşan Başkan Fevzi Demirkol, sözlerine demokrasi şehitlerine rahmet okuyarak başladı. Halkın asil direnişiyle Türkiye Cumhuriyeti devletinin kıyamete kadar bölünemeyeceğini vurgulayan Başkan Demirkol, şunları kaydetti:
“Allah hiçbir milleti ve özellikle Türk milletini bayraksız, ezansız, vatansız bırakmasın. Bu millet, Allah’ın huzurunda eğiliriz biz ancak dediler ve eğilmediler, eğilmeyeceğiz. Dik duracağız. Kıyamete kadar dik duracağız. Bu meydanlarda Allahuekber sesleri, minarelerden tekbirler, ezanlar, salalar tüm Türkiye’ye yayıldı. İlk defa minarelerden yükselen ezanlar, tekbirler ve salalar darbeye galip geldi. Şimdi bu asil direniş tabi bastırılmak istendi. Meydanlara dökülen halkımız zayiat verdi. Şehitlerimiz oldu. O şehitlerimiz ne için şehit düştüler; vatanın bölünmez bütünlüğü için, milletin bağımsızlığı için, dini müminin kıyamete kadar devamı için ve devletin ebed müddet devamı için şehit oldular. Şanlıurfa’mızda da dört şehidimiz oldu. Bu vatan bölünmeyecek. Sizler olduktan sonra, Asım’ın nesli olduktan sonra bu vatan bölünmeyecek.”

Öte yandan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ilçe belediye başkanları, AK Parti 24. Dönem Milletvekili Abdulkerim Gök ve siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de katıldığı gecede, seccadeni al gel programı kapsamında da yatsı namazı toplu olarak eda edildi.HABER VİDEOSU

Bu haber 21777 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR
11 Yorum

Halil
30-07-2016 07:40:00
Fevzi bey demokrasin nòbeti ve haliliye belediyesinin yapmış olduğu organizasyonlar gayet güzel. Problem büyükşehir ve ilçe belediyelerinde bu fetöcü terör çetesi üyelerinin açığa çıkarılmaması.URFADA FETÖCÜ TERÖRİST ÎSTEMİYORUZ.
Öz urfalı
29-07-2016 19:55:00

............

veysel
29-07-2016 18:34:44
fevzi demirkol gibi dürüst haram yemeyen birisi birdaha zor görür urfalılar bence
urfalı 63
29-07-2016 18:34:00
başkan birazda hizmet getir lütfen, sadece konuşmak ile olmuyor, geldin geleli ne yaptın?
fark var
29-07-2016 15:38:49
diğer alanlarda olduğu gibi bu alanda da farkınızı ortaya koydunuz tebrik ederiz haliliye o güzel atmosferin yaşanmasına katkıda bulunduğunuz için bravo
on numarasın
29-07-2016 15:37:10
en güzel en içten proğramları haliliye belediyesi yapıyor gerçekten fevzi demirkol ve haliliye belediyesine teşekkür ederiz..
babosan
29-07-2016 15:35:37
Allah senden razı olsun başkanım duruşunla saygınlığınla hep ön plandasın çalışmalrın devamını dilerim
babosan
29-07-2016 15:35:24
Allah senden razı olsun başkanım duruşunla saygınlığınla hep ön plandasın çalışmalrın devamını dilerim
emir bey
29-07-2016 13:00:17

habercilik anlayısınız sıfır sıfır sıfır....!!!

salih polat
29-07-2016 12:30:02
sayın başkan dün konuşmanı dinledim güzel konuşuyordun ama bir sorum var konuşmanızda ne yapsalar yapsınlar yavuz selim köprüsü kanal istanbul havaalanı ve benzeri şeylerin yapılacağından bahsettiniz unutmayın ki şiz şanlıurfanın bld başkanısınız istanbuldaki projelerle övüneceğinize siz urfaya ne yapacaksınız bırakın istanbulu
KADİR
29-07-2016 12:15:22
sayın BAŞKANIM ilçede tek bir var olan çocuk hastanesi taşınıyor bu haliliiye ilçesi üvey evlat mı devteşt i ahmet yesevi .süleymaniye bi çok adını saymadıgım mahhalemiz var köyler var acil bi vakalı hasta nasıl oraya gidecek bu HASTA yolda ölür hiç düşünmedilermi büyükşehiriz hastane yetersiz var olan 400 yataklı hastaneyi kapatıyorsunuz yeni yere taşıyorsunuz yeni yerde sıkıntılı olacak yetersiz olacak bu hastaneyi acilen tadilat yapıp tekrar haliliye ilçesinde çocuk hastanesi olarak devam etmesi gerek...siz ve degerli yetkililere duyurulur.............rnilçemizde yüzde 80 akp ye oy verdik çalıştık bedeli bumu

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI