Hilvan’da Bayramlaşma

Hilvan'da Bayramlaşma

Hilvan'da resmi kurum ve kuruluşların düzenlediği bayramlaşmaya yoğun ilgi gösterildi.

06 Temmuz 2016 - 12:30

Hilvan Kaymakamlığı ve Hilvan Belediyesi ile STK temsilcilerinin katıldığı bayramlaşma programına yüzlerce vatandaş bir araya gelerek bayramlaştı. Belediye çay bahçesinde düzenlenen bayramlaşmaya, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri, Hilvan İlçe Müftüsü Tahsin Ekim, kurum amirleri ile vatandaşlar katıldı. 

Yoğun ilgi gösterilen bayramlaşmada konuşan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, barış ve huzurun önemine değinerek, Hilvan'da el birliği sağlanan huzurun devam etmesi için herkesin üstüne düşeni yapmasına gayret etmesini belirtti. 
Bayık “Memleketimiz artan terör olaylarından dolayı çok zor günler geçiriyor. Ama Hilvan'da huzur, barış ve kardeşlik var. Hilvan'da devam eden bu barış ve huzur ortamı, burada yaşayan herkesin çabasıyla, elbirliği ve katkısıyla devam etmektedir. Bunun için Allah'a şükürler olsun. İnsanlar farklı düşünebilir ve farklı ideolojilere sahip olabilir. Ancak konu memleket olunca hepimizin birlik içinde olması gerekir. İnşallah birlik ve beraberliğimiz, huzur içinde yaşamamız daim olur” dedi.
Yapılan konuşmaların İlçe Müftüsü Tahsin Ekim tarafından okunan dualarla bayramlaşma programı sona erdi.

 

Bu haber 13512 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu