Isparta’da 10 bin kişi meydana çıktı

Isparta'da 10 bin kişi meydana çıktı

ISPARTA'da Demokrasi ve Şehitler Mitingi, yaklaşık 10 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.  Isparta'daki Demokrasi ve Şe..

07 Ağustos 2016 - 21:25

ISPARTA'da Demokrasi ve Şehitler Mitingi, yaklaşık 10 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. 
Isparta'daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi, Hükümet Meydanı'nda düzenlendi. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı miting alanına vatandaşlar arama noktalarından geçerek girdi. Mitinge katılanlara Türk bayrakları ve balonlar dağıtıldı. Vali Şehmus Günaydın, Ak Parti milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç ve Sait Yüce, CHP Milletvekili İrfan Bakır, diğer protokol üyeleri, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle vatandaşlardan oluşan yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı mitingde, Rabia ve Mustafa Gevrek çifti de gelinlik ve damatlıkla katıldı.
Mitingde kalabalığa seslenen Vali Şehmus Günaydın, "15 Temmuz'da nasıl bir zulme karşı koyduğunuzu tüm dünyaya gösterdiniz. Tarih boyunca bu milleti esaret altına almaya çalışan güçler yine sahneye çıktı. Bu güçler tarihten ders almamış olacaklar ki; bu milletin tüm zorluklar karşısında nasıl bir fedakarlık gösterdiğini anlamamışlar ki; yine hain bir kalkışma içinde oldular. Bundan sonra da kalkışma içinde olacaklar, yine aynı cevabı alacaklardır. Çünkü bu millete Çanakkale ruhu var. Bu ruh sayesinde üstesinden gelemeyeceğimiz zorluk yoktur. Yeter ki biz bu birlikteliğimizi, bu beraberliğimizi bozmayalım" diye konuştu.
Mitinge katılanlar konuşmaların ardından meydana kurulan dev ekrandan İstanbul Yenikapı'daki mitingi canlı izledi.

Bu haber 809 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu