İyi Bir Tatil İçin Öneriler

İyi Bir Tatil İçin Öneriler

Enerji depolamış, mutlu dönmek için iyi planlanmış, huzurlu bir tatil yapmak önemli. İşte böyle bir tatil için araştırmalarla desteklenmiş öneriler!

31 Temmuz 2016 - 22:01

Detayları planlayın

Tatilinizin güzel geçmesini sağlayacak 3 şey Araştırmalara göre tatilcileri en çok strese sokan şey tatil sırasında detaylarla uğraşmak. En iyi geçen tatiller en az bir ay önceden planlanmış olanlar. Gezilip, görülecek, yiyip içilecek yerleri bilmemek, ulaşım ayarlamaya çalışmak gibi planlanmamış detaylar stres yaratıyor ve tatilden çalıyor. Üstelik son dakika tercihleri genelde daha pahalıya patlıyor. Hem daha hesaplı hem de daha keyifli bir tatil için öncesinde detayları planlayın.

Uzak yerlere gidin

Tatilinizin güzel geçmesini sağlayacak 3 şey Araştırmalar en iyi geçen tatillerin ülke dışına çıkılan tatiller olduğunu gösteriyor. Twitter tarafından yapılan bir araştırma da atılan tweet’in lokasyonu evden ne kadar uzaksa mutluluk seviyesinin o kadar arttığını göstermiş.

Gittiğiniz yeri bilen biri ile konuşun

Tatilinizin güzel geçmesini sağlayacak 3 şey Güvenlik konusunda bilgi almak ve detayları planlamak için en iyisi bölgeyi iyi bilen biri ile konuşmak. Hatta eğer gittiğiniz yerde yaşayan bir tanıdığınız varsa onunla buluşmak en güzeli. En iyi tatili geçirenlerin %77’si ya bölgeyi bilen ya da orada yaşayan bir arkadaşlarından destek almışlar.

Averaj bir tatille harika bir tatil arasındaki fark ön hazırlık

Tatilinizin güzel geçmesini sağlayacak 3 şey Averaj geçen bir tatil stres ve mutluluk seviyesi üzerinde pozitif veya negatif herhangi bir etki göstermiyor. Ama öncesinde göstereceğiniz bir miktar çaba ile bütün senenin en güzel anlarını tatilde yaşamak ve enerji depolamış şekilde dönmek mümkün.

Bu haber 13272 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu