Kapatılan üniversitedeki deney hayvanları Gaziantep...

Kapatılan üniversitedeki deney hayvanları Gaziantep Üniversitesi'ne taşındı

  GAZİANTEP’te, darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturmalar kapsamında kapatılan Zirve Üniversitesi’nde bulunan 60..

26 Temmuz 2016 - 14:15

  GAZİANTEP’te, darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturmalar kapsamında kapatılan Zirve Üniversitesi’nde bulunan 600 deney hayvanı, Gaziantep Üniversitesi Deney Hayvanları Araştırma Merkezi’ne taşındı.
Gaziantep Üniversitesi Rektörü Yavuz Coşkun, Zirve Üniversitesi’nin kapatılmasının ardından bu üniversite yerleşkesinde bulunan deney hayvanlarının kaderine terk edilmediğini Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya’nın da girişimleri sonucunda 600 fare ve tavşanın Gaziantep Üniversitesi’ne getirildiğini söyledi.
Kendi bünyelerinde 700 deney hayvanının bulunduğunu 600 hayvanın da Zirve Üniversitesi’nden kendilerine transfer olduğunu belirten Rektör Coşkun, "Zirve Üniversitesi kapatıldı. Orada hayvanların ölüme terki mümkün değildi. Sayın valimizin de bu konudaki dirayetli kararıyla bu hayvanları hemen Gaziantep Üniversitesi Deney Hayvanları Araştırma Merkezi’ne getirdik. Artık yaşamlarını burada devam ettirecekler. Burası şu anda Türkiye’nin en iyi hayvan laboratuarlarından birisidir" diye konuştu.

Bu haber 2207 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu