Klaus Schmindt’in Eşinden Yorumlara Sert Tepki

Klaus Schmindt'in Eşinden Yorumlara Sert Tepki

Göbeklitepe'de elde ettiği bulgularla insanlık tarihine ışık tutan ve kalp krizi sonucu 2014'te hayatını kaybeden Prof. Dr. Klaus Schmidt'in Şanlıurfa'daki evinde hırsızlık yaşandı. Bu Hürriyet'te haber olunca altına gelen yorumlara eşi Çiğdem Köksal Schmindt içine sindiremedi. Sitem dolu bir yazı paylaştı.

28 Mayıs 2017 - 23:14

Çiğdem Köksal Schmindt sosyal medya hesabından dün "Bir hafta sonra orada olacaktım...Üç senedir dokunmaya, toplayıp kaldırmaya kıyamadığım hatıralarımızla, hayatımızın oradaki evde kalan izleri ile tekrar karşı karşıya kalmaya gidiyordum...Ama iki gün önce Urfa'daki evimize hırsız girmiş, talan etmişler her şeyi...boş odalarınki ile birlikte yedi adet klimayı sökecek, evin önüne park ettikleri kamyonete yükleyecek kadar fütursuzca hareket edebilen bir grup yapmış her şeyi...hadi bütün klimaları, beyaz eşyayı, satılabilecek her türlü nesneyi aldınız, özel eşyalarla ne işiniz vardı...yatak yorgandan, kalem-kağıda kadar her şeye, başkasına ait olana bu kadar rahat el uzatabilmek nasıl bir adiliktir." yazı paylaştı. Bunu Hürriyet gazetesi manşete taşırken, haberin altına gelen yorumlar Prof. Klaus Schmindt'in eşini oldukça sarstı.

Çiğdem Köksal Schmindt bugün paylaştığı yazıda ise "Bu haberi bile, altına yorum yazmak sureti ile eşime hakaret etmek, konuyu yabancı düşmanlığına bağlamak, iyi olmuş demeye getirmek için kullananlar, almanlar ülkeden çok eser götürdü repliğine bile bu vesile ile yer bulanlar en çok sizin zavallı cahilliğinize üzülüyorum...
Benim için konu talan edilen maddiyat değildi...eşimin çalışma odasına üç yıldır dokunmamıştım, her şey bıraktığı gibi duruyordu Urfa' daki evimizde...haber geldiğinde ilk sorduğum şey kazılara başladığımızdan beri arazide hep giydiği parkasının orada olup olmadığı idi, Klaus' un en son astığı yerde duruyordu...Parkayı daha alamamışlar, odaların perdelerini sökerken yarıda kalmış işleri hırsızların...Parkasını sakla Klaus' un, gelince senden alırım diyebildim Hasan' a telefonda sadece..." diyerek sitem etti.

 

Bu haber 17032 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu