M. Nedim Hazar kimdir?

M. Nedim Hazar kimdir?

M. Nedim Hazar, (d. 1966 Şanlıurfa) gazeteci, yazar, sinema eleştirmeni.

20 Haziran 2016 - 17:29

İlk, orta, lise eğitimini Şanlıurfa'da tamamladı. 1986 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'ne girdi. 1989 yılında Zaman Gazetesi’nde çalışmaya başladı. Sırasıyla muhabirlik, istihbarat şef yardımcılığı, gece haber şefliği, kültür sanat editörlüğü yaptı. Araştırma servisini arkadaşlarıyla beraber kurdu. Yazı dizileri ve kapsamlı dosyalar hazırladı. Aksiyon Dergisi'nin kurucu kadrosunda yer aldı. Kültür sanat editörlüğünü yaptı. Haftalık sinema eleştirileri yazdı. Sonra tekrar Zaman Gazetesi'nde TV servisini kurup, günlük TV eleştirileri yazmaya başladı. Magazin servisini kurarak, ZAMAN 2 adıyla ilaveye magazin haberleri hazırladı. Kum Saati başlığıyla sinema ve spor merkezli yazılar, pazartesi günleri Bol Apostroflu Aykırı notlar başlığıyla değişik bir türde denemeler yazdı.
İlk adı Mahmut olup internette birçok sitede yanlışlıkla Mehmet olarak geçmektedir. M. Nedim Hazar, Ferhat Barış takma (müstear) adı ile kitaplar yazmıştır:
Bizi Helak Eder misin Allahım! 
Maskeli Balon & Medyatik Bir İnfazın Anatomisi 
Açın Sesini Müziğin 
Evli ve dört çocuk babası olan Hazar, halen Zaman Gazetesi'nde köşe yazıları ve Aksiyon Dergisi'nde sinema eleştirileri yazmaktadır.
Leprom 
Gölge Işığın Çocuğudur 
Turuncu Hüznün Kokusu 
Bir "Aşk"a Krallığım / Bir Şey Söyle İsador 
Barbarları Beklerken 
Açın sesini Müziğin 
Bizi Helak Eder misin Allahım 
Maskeli Balon 

 

Bu haber 17570 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu