Kızıyorum...


İlk  kez bu kadar çok kızdım.

 “Kime kızdın?” diye soranlara. Tabiki Bazı okurlarımın yorumlarına.

 

Nedeni; sitede yayımlanan köşeme yapılan yorumlara, ele aldığım konulara yapılan yorumlara değil. Konuyla alakası bile olmayan yorumlara çok kızdım ve kızıyorum.

 

Arkadaşlar lütfen okudunuzu anlayın çünkü bir habere veya köşe yazınıza ekleyeceğiniz yorum konuyla ilgili olmalıdır, olmak zorundadır.

 

Öncelikle bunu iyi bilmeniz gerekir, okuyucunun görevi yazarın kişisel özelliklerini eleştirmek yerine düşüncesine katılıp katılmamaktır.

Arkadaşlar, haberlere veya köşe yazılarına yapılan yorumlar sadece www.sanliurfa.com’ a ait bir düşünce değildir.

Şimdi şuan açın bakın herhangi bir siteyi , oradada göreceksiniz haberler ve köşe yazarlarının altında yer alan “yorum ekle” yazısını.

 

Önemli olan “yorum ekle” derken neyi anlamaktır. Öncelikle bunu iyi bilmek gerekir.

 

Bazı okurlar “yorum ekle” yazısını görür görmez kendince bunu bir hak sayarak aklında ne varsa onu yorum diye yazıyor, konuyla alakalı olup olmadığı onlar için hiç önemli değil. Ama bizim için, benim için önemli.

 

Ayrıca yazılan her yorum yayınlanacak diye kayde de yok. Site yöneticileri kimi neyi uygun görürse ve konuyla ilgili ne kadar alakalıysa onu yayınlar.  

Bir tanesi çıkıp, konuyla alakası olmayan bir yazı yazıyor, bir diğeri ona cevap veriyor. Ortaya çıkan tablo ise korkutucu... okurlar birbirleriyle tartışıyor.

Bu ne kadar doğru?

 

Bilmeyenlere duyurulur, site ile ilgili veya yazarın kendisiyle ilgili eleştiriyi okurlar yorumuna değil, sitenin künyesinde yer alan “iletişim” bölümüne yapmanız gerekiyor.

 

Acaba dedim kendi kendime “yoksa bizim iletişim putonumuz çalışmıyor mu?” Tıkladım “yorum, öneri, istek ve şikayetlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz” yazısı çıktı karşıma.

Peki o halde şikayetler neden buraya değilde, yorumlara yapılıyor?

 

İnsanın aklına iyi şeyler gelmiyor. Kimileri her yorumun yayınlanacağını düşünerek alakalı alakasız herşeyi yazıyor, probagandasını yapıyor. Sitede yorumunu görmeyincede saldırıya geçiyor.

 

Diyeceksiniz ki, bu yazar habire kendiyle ilgili hoş ve güzel yorumlar yazılmasını istiyor. Alakası yok, yorumlar göz ardı edilemez, muhakkak dikkate alınır alınmalıdır da, ancak şu varki yazılan yorumlar, konuyla ilişki içerindeyse.

Bunu anlamak bu kadar zor mu?

 

Bir de siz yapılan bazı yorumlara lütfen bir göz atın, ne denli konuyla bağlantılı. Ben köşemi onca konu varken bu gibi saçmalıklara ayırmak zorundamıyım? Hayır.

 

Suskunluğumu bozmak ve bu gibi saçmalıklara cevap verip ellerini güçlendirmek istemezdim ama biraz daha duyarlı olmak adına bazen kötüyü oynamalı insan...

 

Bu kez kötüyü oynuyorum, “okurlar” derken genelleme yapmadığımı benim için tüm okurların çok değerli olduğunu vurgularken, özellikle bazı okurların daha dikkatli ve duyarlı olmasını istiyorum.

 

Ben www.sanliurfa.com sitemi, yöneticilerimi,

Okurlarımı,

Şanlıurfa ve halkını,

Dahası Türkiye’ mi çok seviyorum...

 

Saygılar...