Giriş yap

Başlık : Urfalıların Antepli Halka Tatlıcısı

( Normal Siteye Dön )
 • Urfalıların Antepli Halka Tatlıcısı
  Gaziantepli 64 yaşındaki tatlıcı ustası Şenol Erdem 47 yıl memleketinde mesleğini sürdürdü. Gaziantep’i ziyaret eden Urfalılar’ın halka tatlısına yoğun ilgi gösterdiğini gören Erdem, 3 yıl önce taşındığı Şanlıurfa’da çeşit çeşit tatlılar üretmeye başladı. Urfalılar’ın beslenme tarzını beğendiğini belirten Erdem satışlardan memnun olduğunu söyledi.
   
  Şanlıurfa Sarayönü Caddesi postane karşısında tatlı üretimi yapan Şenol Erdem aslen Gaziantepli. 47 yıl memleketi Gaziantep’te tatlı üretimi ve satışı yaptı. Gaziantep’i ziyaret eden Urfalılar’ın tatlıya yoğun ilgi gösterdiğini görünce 3 yıl önce Şanlıurfa’ya taşınarak burada hizmet vermeye başladı.
   
  Şanlıurfalılar’ın beslenme tarzını çok beğendiğini söyleyen Erdem, “Antep’e gelen Urfalılar’ın beğenisi nedeniyle Şanlıurfa’ya gelmeye karar verdim. İlgi çok güzel. Urfalılar tatlıyı seviyor” dedi.
   
  Şanlıurfalılar’ın kendisine karşı çok duyarlı davrandığını belirten Erdem, “Urfalılar’dan çok memnuz” diye konuştu.
   
  30 metrekarelik işyerinde Halka tatlısı başta olmak üzere künefe, Şam tatlısı, Halep tatlısı, cevizli, fındıklı ve fıstıklı sarma tatlısı üreten Şenol Erdem püf noktası olarak ise işi severek yapmak, emek ve tecrübe ile müşteriye güler yüz göstermek olduğunu söylüyor.
   
  Görüşlerini aldığımız Şanlıurfalı vatandaşlar ise, “Şenol ustanın tatlıları gerçekten çok güzel. İçinde sevgi ve alın teri var. Urfalılar’a bu tadı yaşattığı için kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.
   
  Satışı yapılan tatlıların kilogram fiyatı ise çeşidine göre 6 ile 15 TL arasında değişiklik gösteriyor.
    • YORUM EKLE
  Onaylanan Yorum : 4 / Onay Bekleyen : 4
  AD SOYAD