Niğde Belediye Başkanı Akdoğan, 200 araçlık konvoyla şehit...

Niğde Belediye Başkanı Akdoğan, 200 araçlık konvoyla şehit ailesini ziyarete gitti

NİĞDE Belediye Başkanı Ak Partili Faruk Akdoğan ile belediye personeli, 200 araçlık bir konvoyla darbeci generali öldürerek darbe girişimi..

07 Ağustos 2016 - 17:35

NİĞDE Belediye Başkanı Ak Partili Faruk Akdoğan ile belediye personeli, 200 araçlık bir konvoyla darbeci generali öldürerek darbe girişiminin başarısız olmasında önemli rol oynayan Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı'nın emir astsubayı Şehit Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir'in babasını ve mezarını ziyaret etti.
Bor İlçesi'ne bağlı Çukurkuyu Beldesi'ndeki şehidin babası Hasan Hüseyin Halisdemir'i yanındakilerle ziyaret eden Başkan Faruk Akdoğan, ailenin emrinde olduklarını söyledi. Akdoğan, "Şehidimiz milletimize mal olmuştur. Şehidimiz, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin seyrini değiştirmiş, ismi Türk tarihine altın harflerle yazılan bir mertebeye ulaşmıştır. Başta cumhurbaşkanımız olmak üzere Türk medyası her fırsatta şehrimizden bahsetmektedir" diye konuştu.
Şehit babası Hasan Hüseyin Halisdemir ise Faruk Akdoğan ve beraberindekilere teşekkür ederek, "Bizim evladımız vatanına, milletine, devletine sahip çıktı. Ben bu nedenle evladıma babalık hakkımı helal ediyorum. Türkiye'nin dört bir yanından gelen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Akdoğan daha sonra personeliyle birlikte belde mezarlığına geçip şehit Ömer Halisdemir'in mezarını ziyaret etti. Şehidin mezarında dua eden Akdoğan, burada oluşturulan taziye defterine de 'Türk milleti, içinden böyle kahramanlar yetiştirdiği müddetçe, bu topraklar, bu millet vatan olmaya devam edecek ve bu ülkenin düşmanları hep mağlup olacak' diye yazdı.

Bu haber 1235 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu