Periscope’a Yenilikler Geliyor
Bugun...
Periscope’a Yenilikler Geliyor
Popüler canlı yayın uygulaması Periscope'a Highlight, Watch Tab ve Global Feed özellikleri geliyor.

facebook-paylas
Tarih: 26-07-2016 12:15
Periscope’a Yenilikler Geliyor

Twitter, canlı yayın uygulaması Periscope'un görüntüleme ve keşfetme özelliklerinde değişiklikler gerçekleştirdi. Yeni eklenen özellikler arasında, bir yayının en ilginç anlarını otomatik olarak ön plana çıkaran“Highlight” yer alıyor ve bu “Highlight”lar tweet'lerin içine entegre edilebiliyor. Yenilikler arasında, Watch Tab ve Global Feed özellikleri de daha kapsamlı olarak canlı yayını otomatik yürütme imkânı sağlıyor.

HİGHLİGHT NEDİR?
Highlight, her Periscope yayını için otomatik olarak kısa bir fragman oluşturan yeni bir özellik. Evinizde önceki günlerden, herhangi bir Periscope kullanıcısının, bir grup highlight yayınını izleyebilirsiniz. Ayrıca yayınların highlight'larına, herhangi bir hashtag üzerinden arama yaparak ulaşabilirsiniz.
DİĞER ÖZELLİKLER WATCH TAB VE LOBAL FEED
Yenilenen Watch Tab ve Global Feed size yayınları daha uzun, kapsamlı bir formatta gösterecek ve otomatik yürütme özelliği ile de canlı yayınlar, dünyada neler olup bittiğini izleyicilere anında gösterme imkânı sağlayacak.
Bu içeriklerin eklenmesiyle, Periscope yayınları, Periscope bağlantısı sağlayan linklerin tweete eklenmesiyle web üzerinde oynatılabilecek. Periscope ve Twitter'da çok önemli gündemler yaşanırken; kullanıcılar da bundan böyle Periscope'taki bu yoğun ve ilgi uyandıran içerikleri kendi sosyal ortamlarına entegre edebilecek. Aynı zamanda izleyiciler de içerikleri kolayca keşfedebilecek ve canlı olarak izleyip tekrar oynatabilecekler.
Kaynak: sözcü

Bu haber 12590 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Reklam
YUKARI