BELEDİYE ÇALIŞIYOR

BELEDİYE ÇALIŞIYOR

BELEDİYE ÇALIŞIYOR

29 Ocak 2008 - 22:16


  Kentin en önemli sorunlarının başında gelen ulaşım ile ilgili aralıksız çalıştıklarını belirten Habib Arslan belediyenin ulaşım master planını hazırladığını ve sıkıntıların çözüleceğini dile getirdi.

  Şanlıurfa’nın yoğun göç alan bir il olması nedeniyle, artan şehir içi trafiğine alternatif olarak, Belediyenin özel bir firma ile anlaşıp kentin tamamının ulaşım master planını hazırlayarak kentin çeşitli yerlerinde yeni yollar açılarak şehir içi trafiğinin rahatlatılması için çalıştıklarını kaydeden Arslan, “Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü, yollarımızı çamur deryasından kurtarmak amacıyla stabilize, asfalt, genişletilen yollar ve yeni açılan yol çalışmalarına ağırlık vererek bu çerçevede aralıksız olarak çalışmalarını gerçekleştiriyor” dedi.

  Aslan yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi;

  a-Stabilize

  ASFALT STABİLİZE

  YILLARTonkmTonKm

  20036854468

  2004112730156,573712016,5

  2005159574223,2897816152,68

 

  b- Asfalt:

 

  ASFALT

  YILLARTonkm

  20036854468

  2004112730156,57

  2005159574223,28

  c-Genişletilen Yollar:

  *Anadolu Lisesi-Kasaptaşı Parkı Poldem Kavşağı

  *Vali Konağı doğu duvarı

  *Diyarbakır Yolu Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü doğu duvarı

  *DSİ 15.Bölge Müdürlüğü-300 Konutlar Yolu

  *İpekyol Ali Şelli Parkı Kuzey ve Doğu duvarı

  *Türk Meydanı Alparslan İlköğretim Okulu Duvarı

  Mermerciler Sitesi ve Odun Pazarı arasındaki yolun genişletilme çalışmaları önümüzdeki dönemlerde yapılarak bu yol; Cumhuriyet Caddesi ile Çevre Yolunu duble yola dönüşterecektir.

  d-Yeni Açılan Yollar:

  *Mardin Yolu-Akçakale Bağlantı Yolu (Yeni Stadyum Yolu)

  *Veysel Karani Mahallesi-Mardin Yolu Bağlantısı

  *Veysel Karani Mahallesi -Ertuğrul Gazi Mahallesi Bağlantı Yolu

  *Cumhuriyet Caddesi-Özel İdare Binası Önü Bağlantı Yolu

  *Hızmalı Mahallesi-Lekler Caddesine Bağlantı Yolu

  *Devlet Hastahanesi-Kara köprü Bağlantı Yolu

  *Askerlik Şubesi-DSİ Makine İkmal arası Esentepe Bağlantı Yolu

  *Lekler Caddesi Yolu duble yol çalışmaları

  e-Pazar Yerleri:

  Aslan “Çifte Han, Cumhuriyet Caddesi, Halepli Bahçe, Türk Meydanı, Eyüp Peygamber Caddesi, Süleymaniye, Haşimiye mahallerinde Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Pazar yerleri yaptırıldı, buradaki seyyar satıcılar disipline edildi. ŞUSKİ Müdürlüğümüz, 2 yıllık çalışmaları doğrultusunda ilimizde, kanalizasyon eksikliği, içme suyu, yağmur suyu drenajı ihtiyacı olan yerlerde, yağışlarda ulaşımı etkileyen hem de su baskınlarına maruz kalan, aşırı yağışlarda can kayıplarına bile sebep olan mahallelerimizde gerekli alt yapı çalışmalarını yaparak, halkımızın daha güvenli bir şekilde yaşam sürdürmesine katkıda bulundu. Veyselkarani, Ertuğrulgazi, Karşıyaka Esentepe, Devteşti, Ahmetyesevi, Süleymaniye, Direkli, Akabe, Akşemsettin, Buhara, Mance, Dedeosman, Hacıbayram, Muradiye, Selçuklu, Osmanlı, Hayati Harrani mahallelerinde kanalizasyon çalışmalarına ağırlık veren ŞUSKİ Müdürlüğümüz, bugün kadar 75 Km. kanalizasyon yapılmıştır. TOKİ konutları ve Evrensanayi sitesi için 8,5 Km. kanalizasyon döşemesi ihale edilmiş olup, 2006 yılı Şubat ayı itibariyle çalışmalara başlanmıştır.”

  Aslan göreve geldikleri dönemde inşaatları başlanmış olup ancak kamulaştırılması yapılamayan, şehrin su ihtiyacına büyük ölçüde cevap verecek olan su depoları, girişimleri sonucu hızlandırılarak şehirde yaşanan su sıkıntısı büyük ölçüde giderildiğine de dikkat çekti.

  Aslan Ayrıca “Tugay Komutanlığımızla gerçekleştirilen işbirliği neticesinde DY 3 Deposu yapılmış, arıtma suyu için işletme şebekesi ve evsel bağlantıları olmayan Bahçelievler, Mimarsinan, Şairşevket, Sultan Fatih, Bağlarbaşı, Yavuzselim, Akabe, Akşemsettin, Buhara, Mance, Dedeosman, Atatürk mahalleleriyle döşemesi eksik kalan Osmanlı, Selçuklu, Hayatiharrani, Muradiye, Hacıbayram, Topdağı, Yakubiye, Eyyübiye mahallelerinde toplam 120 km. içme su şebekesi döşenmiştir. Arıtma suyu şebeke testleri tamamlanarak, şehrimizin şu anda tamamına arıtılmış su verilmektedir. Bugüne kadar hiçbir yönetimin el atmadığı yağmur suyu drenajı sorunu, bizim dönemimizde ele alınmış olup; sel tehlikesi olan Akabe, Süleymaniye, Direkli, Devteşti, Veyselkarani, Hızmalı, Şehitlik, Ertuğrulgazi, Ulubatlı ve Yakubiye caddesi, Divanyolu caddesi toplam 13,5 km. yağmur drenaj kanalı Belediyemiz ekiplerince döşenmiştir.

  Ayrıca önümüzdeki dönemlerde Akçakale Yolu, Eyüp Peygamber Caddesi, On İkiler Mahallesi, Harran Kapı, Selçuklu, Eyyüpnebi mahallelerinde yağmur drenajı çalışmaları için (Toplam 15 Km) 2,300,000,oo YTL’lik boru alım ihalesi yapılmış ve çalışmalar bitme aşamasındadır” dedi..

Bu haber 9051 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu