THY acil çıkış koltuklarını ücretlendirdi

THY acil çıkış koltuklarını ücretlendirdi

 TÜRK Hava Yolları (THY) uçaklarında acil çıkış koltuklarını ücretlendirmeye başladı. THY'ları Kuzey Amerika, Güney Amerika, Ç..

05 Ağustos 2016 - 23:35

 TÜRK Hava Yolları (THY) uçaklarında acil çıkış koltuklarını ücretlendirmeye başladı. THY'ları Kuzey Amerika, Güney Amerika, Çin ve Uzakdoğu seferini yapacak uçakların acil çıkış kapılarının önünde bulunan koltuklarını 5 Ağustos 2016 itibariyle ekstra 79 dolardan satışa sunmaya başladı. Edinilen bilgiye göre THY uçaklarında acil çıkış koltuğunda oturmak isteyen yolcuların uçuşundan 48 saatten önce yer ayırmaları durumunda 79 dolar ücret ödeyecek. 48 saatten az kaldığında ve checkin sırasında yer olduğunda ise ücret ödemeyecek. Bu uygulama amacı yolcularına en iyi hizmet vermenin yanında gelir kaynağını artırmak olduğu öğrenildi.

Bu hatlar öncelikle uzun uçuşlarda başlıyor. Bu seferler şunlar; New York, Houston, Los Angeles ,Chicago, San Francisco, Toronto,Miami, Atlanta, Guangzhou, Hong Kong, Pekin Şahgay, Taipei, Manila,Tokyo

İlk olarak düşük maliyetli havayolları acil çıkış koltuklarını para ile satmaya başlamıştı. Hala büyük havayollarında acil çıkış koltuklarını ücretlendiriyor. Acil çıkış koltuklarının diğer koltuklara göre diz mesafesi daha geniş; nedeni ise tahliye sırasında acil çıkış kapılarının kullanılması. Bu koltuklar çocuklu yolculara verilmiyor.

Bu haber 3176 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu