Tugay Kerimoğlu’nun İstifasının Perde Arkası

Tugay Kerimoğlu’nun İstifasının Perde Arkası

Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Fethi Şimşek SANLIURFA.COM a yaptığı açıklamada Tugay Kerimoğlu’nun istifa dilekçesini sunmasının perde arkasını anlattı.

10 Nisan 2016 - 20:37 - Güncelleme: 11 Nisan 2016 - 01:49

Fethi Şimşek, şuan teknik direktör arayışının masada olmadığını belirterek kulüp menajerliği konusunda bu akşam Kasımpaşaspor’un mimarı Mehmet Süha Sidal ile görüşeceklerini açıkladı. Kulüp menajerliği yardımcısının da Ekrem Gerginci olacağını daha sonra bu iki ism ve İbrahim Demirkan oturup hoca ismi belirleyeceğini dile getiren Fethi Şimşek, Tugay Kerimoğlu ile baba oğul, abi kardeş gibi olduklarını dolayısıyla da Tugay hocanın kulüpten alacakları konusunda bir sorunlarının bulunmadığını aktardı.

TUGAY KERİMOĞLU: GÖNLÜM URFA'DA KALARAK, İSTİFA EDİYORUM

Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Fethi Şimşek “Tugay hoca karakterli, Türk futboluna mal olmuş bir değerimiz, duygusal bir teknik adamımız. Onun da kendi dünyasında yaşadığı bir kariyeri var. Futbolda saha sonuçları herşeyi belirlemez. Ne yaparsanız yapın saha sonuçlarını aşamıyorsunuz. Birbirimizi çok sevsek de baba oğul, abi kardeş pozisyonundaydık. Tugay hoca dedi ki ;’Bundan sonra bu takıma engel olmamam gerekiyor. Bu takımın yolunu açmam gerekiyor. Başkanıma ve kulübüme olan sevgimden dolayı birbirimizi çok sevsek de birbirimize olan sevgimizi muhafaza ederek Şanlıurfa’da gönlüm kalarak, Şanlıurfa’nın yararına istifa ediyorum. İstifamın kabulünü rica ediyorum ’ dedi. Biz de istifasını kabul ettik. Allah yolunu açık etsin. Şanlıurfaspor’un da yolunu açık etsin. Çünkü bizim kalan 6 maçta hata yapmamız gerekiyor. Önümüzdeki yılı planlamamız gerekiyor” dedi.

Başkanıma ve kulübüme olan sevgimden dolayı istifa ediyorum.

KASIMPAŞA’NIN MİMARI URFASPOR’A GELİYOR

Önümüzdeki yılın planlamasıyla ilgili yollarına devam etmek istediklerini söyleyen Fethi Şimşek açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Her hangi bir hoca alternatifimiz asla masada yok. Ama belki Urfaspor’da çalışmak isteyen onlarca hoca vardır. Ancak biz herhangi birisiyle anlaşmış değiliz. Ama profesyonel olarak bu akşam kulüp menajerliğimiz için Kasımpaşaspor’un mimarı olarak bilinen Mehmet Süha Sidal ile görüşeceğiz. Onun getireceği çözümler bizi tatmin ederse onunla kulüp menajerliği ve genel menajerlik konusunda çerçevesinde anlaşacağız. Ekrem Gerginci kardeşimiz de onun yardımcısı olacak. Çünkü Ekrem kardeşimizin de bir Urfa evladı olarak onun da yetişme sürecini yaşaması gerekiyor. İkisi birlikte çalışacaklar. Süha hoca Kasımpaşa’yı 3. Ligden süper lige kadar taşıyan bir isim. İnşallah Şanlıurfaspor’un da şansı yaver gider Urfa’yı da aynı şekilde başarıya taşır.

TEKNİK DİREKTÖRÜ BU ÜÇ İSİM BELİRLEYECEK

Süha hoca kulüp menajerliğimize geldikten sonra Ekrem Gerginci,Şanlıurfaspor Futbol Şube Sorumlumuz İbrahim Demirkan İle birlikte hoca arayışına başlayacaklar. Hocalarını onlar belirleyecek. Profesyonelce olması gereken de bu. Tabi benimle de yönetimle de istişare edecekler.

TUGAY HOCANIN ÖDEMELERİ KONUSUNDA ARAMIZDA BİR İHTİLAFIMIZ OLMAZ

Tugay hoca herhangi bir yerle anlaşmamış. Her hangi bir talebi de yok. Her halde sezon başında bir yerle anlaşır. Ben Tugay hocanın dürüstlüğünü bildiğim için şuan da her hangi bir hesabı gözükmüyor. Ödemeleri konusunda bir sorunumuz ve sıkıntımız yok. Çünkü biz Tugay hocayla abi kardeş, baba oğul gibiyiz. Aramızda asla bir ihtilaf olmaz. Herhangi bir sorunumuz olmaz.”

Bu haber 128506 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu