Urfa’da Görme Engelliler Unutulmadı
Bugun...
Urfa’da Görme Engelliler Unutulmadı
Şanlıurfa’da görme engellilerin hayatlarını kolaylaştıracak önemli bir adım atıldı.

facebook-paylas
Tarih: 26-07-2016 12:21
Urfa’da Görme Engelliler Unutulmadı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğünün yürüttüğü çalışma kapsamında görme engellilerin trafik lambası bulunan kavşaklarda karşıdan karşıya sorunsuz bir şekilde geçmesini sağlayacak olan sesli sinyalizasyon sistemi bazı kavşaklara takıldı. 

SİSTEM NASIL ÇALIŞACAK?

Urfa’nın kent merkezinde kavşaklarında takılmaya başlanan cihaz ses dalgaları ile görme engellileri trafik ışığının rengi konusunda uyaracak. Trafik lambasında araçlar için yeşil yandığında bir ses dalgası yayılacak ve bunu duyan görme engelliler araçların geçiş yapmasını bekleyecek. Araçlar için kırmızı ışık yandığında ise başka bir ses dalgası yayılacak ve bunun üzerine görme engelli vatandaşlar güvenli bir şekilde yolun karşısına geçebilecekler.  
Bu haber 36103 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR
2 Yorum

hakan kaya
26-07-2016 13:43:44
zaten trafikte araç kullananlar biraz insan olsalar bunların hiçbirisine gerek kalmayacak.ama bizde o hoşgörüyü bulmak imkansız.yaya geçidinde yayaların geçmesini beklerken arkadan korna sesleri yükselir,daha sarı yanmadan kornaya asılanlar var.motorsiklet kullananları anlatmaya kalksak saatler geçer.Ben Allah akıl fikir versin diyorum başkada birşey demiyorum.
tebrikler büyük şehir
26-07-2016 13:09:39
Tebrikler büyük şehir belediyesi tebrikler büyük başkan nihat çiftçi öyle güzel düşünmüşsünüzki engelii insaniarın önündeki engelleri kaldırarak gbu güzel projeniz için urfa adına size minetarız yolunuz açık olsun

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI