Urfa’da seçim için STK kuruldu iddiası

Urfa’da seçim için STK kuruldu iddiası

Şanlıurfa’da, yerel seçimlerden bu yana çeşitli isimlerle 140 sivil toplum örgütü kuruldu. Bazı STK’ların, 2015 genel seçimlerinden önce siyasete yön vermek amacıyla birileri tarafından kurulduğu öne sürüldü.

22 Aralık 2014 - 08:00 - Güncelleme: 22 Aralık 2014 - 09:22

Son bir yıl içerisinde kurulan 140 STK ile Şanlıurfa’daki dernek sayısı 1000’e (bin) yaklaştı. 30 Mart yerel seçimlerinde sivil toplum kuruluşlarının siyasetin içerisinde aktif olarak yer alması gözleri 2015 genel seçimlerine çevirdi. STK’ların seçimlerdeki rolü herkes tarafından merak edilirken, son bir yılda yeni kurulan STK sayısı dikkat çekiyor.
 
SİVİL DEĞİL SİYASİ TOPLUM KURULUŞU
 
Bazı STK’ların siyasete direk müdahil olmaları kamuoyu tarafından tepki ile karşılanıyor. Sivil toplum adına kurulan oluşumların siyasete müdahale etmesi güvenilirliklerinin sorgulanmasına yol açarken, siyaset üzerindeki etkileri tartışmaları beraberinde getiriyor. Son bir yıl içerisinde Şanlıurfa’da 140 yeni STK kuruldu. Fes edilen STK sayısı ise 31. Yeni kurulan STK’lardan bazılarının 2015 genel seçimlerinde siyasete etki etmeleri amacıyla birileri tarafından kurulduğu iddia ediliyor.

Bu haber 129782 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu