Urfa'da 25 Hanenin Yıkımı Başladı
Bugun...
Urfa'da 25 Hanenin Yıkımı Başladı
Şanlıurfa kent merkezi ve ilçelerde yaşanan trafik yoğunluğunu en asgariye indirmek amacıyla birçok çalışmaya imza atan Büyükşehir Belediyesi, Süleymaniye ve Akpınar Mahallerinin yol sorunu çözüyor.

facebook-paylas
Tarih: 05-08-2016 18:10
Urfa'da 25 Hanenin Yıkımı Başladı

Yeni yollar açmak için Süleymaniye ve Akpınar Mahallerini bir birine bağlayan bölgede 25 bağımsız hanenin istimlak çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, Başkan Nihat Çiftçi'nin katılımı ile yıkım çalışmalarının startını verdi.

Göreve geldiği ilk zamanlarda Şanlıurfa'da trafik yoğunluğunu azaltmak için belirlediği Acil Eylem Planlarını bir bir hayata geçiren Başkan Nihat Çiftçi, yıllardır Süleymaniye ve Akpınar Mahallesinde yaşanan trafik yoğunluğunu ortadan kaldırıyor.

Başlatılan çalışmaların startını veren Başkan Nihat Çiftçi, Şanlıurfa'nın yol sorunu tarihe gömeceklerini belirtti.

Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlara en doğru bir şekilde hizmet ettiklerini belirten Başkan Nihat Çiftçi, "Yıllardır Şanlıurfa'nın önemli sorunlarından biri olan trafik sorunu çözmek için Süleymaniye ve Akşemsettin Mahallerimizin yol genişletme çalışmalarını başlatmak için buradaki evleri istimlak ederek yıkım çalışmalarına başladık. SSK Caddemiz ve Akşemsettin mahallemizin yolları dar olduğundan dolayı trafik yükünü karşılayamıyordu. Büyükşehir Belediyesi olarak buraya gelerek yer tespitini yaptık. Teknik arkadaşlarımızla bölgeyi değerlendirerek hem Kuzeybatı çevre yolumuzu açmak suretiyle hem de Süleymaniye ve Akşemsettin mahallemizi trafik açısından rahatlatmak adına Emlak İstimlak Daire Başkanlığı olarak bölgede etaplandırma ve projelendirme çalışmaları başlattık. Bu kapsamda ilk olarak 23 ev ve 2 adet iş yeri olmak üzere toplamda 25 bağımsız yapının kamulaştırmanın ardından bugünde yıkım çalışmalarını başlattık. Şanlıurfa'mızda kamulaştırma çalışmaları kolay değil, büyük maliyet gerektiren işler" dedi.

"ŞANLIURFA BÜYÜK BİR DEĞİŞİMİ YAŞIYOR"

Şanlıurfa'da yaşayan vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmek için planlı ve programlı bir şekilde çalıştıklarına dikkat çeken Başkan Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa'mızın her yönünde altyapısı, trafiği, ulaşımı ve köprülü kavşaklarıyla daha modern bir şehir inşa edeceğiz. Bu bölgenin yol genişletme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Diyarbakır- İpekyolu birleşmesinde bir köprülü kavşağı hayata geçirmek için projelendirme çalışmalarını başlatıyoruz. Şanlıurfa'nın en önemli sorunlarını Büyükşehir Belediyesi olarak çözme noktasında göğüs germiş durumdayız. Şimdiden Şanlıurfa'mıza hayırlı olsun, Allah'ın izniyle diğer etaplara da geçeceğiz" şeklinde konuştu.HABER VİDEOSU

Bu haber 55860 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR
7 Yorum

hanım aga
06-08-2016 00:34:27
sayın başkanım bahcelı evlerde kentsel dönüşüm bınaları mutahıtlerle konussaydınız cok berbat görünüyorlar.
Bu Ne Yaman Çelişiki..
05-08-2016 23:11:11
O Tozlu Raflarda Çürüyüp Giden Yıllar Önce Çuvallar Dolusu Paralar Verilip Projesi Çizdirilen Eski Sanayi Ve Yeşildirek Kentsel Dönüşüm Başlatılmadığı İçin Bir Vatandaş Olarak Akılda Soru İşaretleri Uyandırıyor. Büyükşehir Belediyesi Ve Haliliye Belediyesine 1 Soru Soracam 3 Şıktan Biri mi Acaba??rnBüyük Şehir Belediyesi Ve Haliliye Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projelerini Neden Başlatamıyor??rnA-Şıkı Ortada Büyük Rant Devşirmemi Var B-Şıkı Beceriksiz mi C-Devleti Ve Milleti Zarara Uğratmak İçin Mücadelemi Ediliyor Çok Merak Ediyorum... Acaba Hangi Şıklardan Biridir
Vicdanı Olanlarla Sesleniyorum
05-08-2016 23:03:39
Ey Vicdanı Olan Yetkililer Diyeceğimde Bilmiyorum Politika Kitabınızda Vicdan Yok...!!! Olsaydı.. Yıl 2008 den Bu Yana Yeşildirek Ves Eski Sanayi Kentsel Dönüşümü Projesini Bitirirdiniz..rnNe Yazık ki Hep Mahkeme, Bahaneleriyle Eften Püften Bahanelerle Oyalamalar Yaptınız.. Ve Halende Yapıyorsunuz...! Gelen Gideni Aratır Misali Çok Yazık Ettiniz Urfaya Ve Urfalılara Gerçi Sizin Mahşer Ahiret Gibi Bir Korkunuz Düşünceniz Olmadığı Açık Ve Nettir... Yapışıp Kalın Bakalım O Koltuklara Bakalım Azrail A.s Sizi Ordan Kaldırırmı Kaldırmazmı Er Yada Geç... Sonuç mu Bu Koltuk Sevdalısı Leş Ölüsünü Nasıl Bilirdiniz Sorusuna Yalakacılarınız Menfaatçileriniz Üzülecek Zulme Uğrayan Halkta Allahın Rahmeti Değil Gazabı Üzerinizde Olsun Yattığınız Yer Size Dar Gelsin....Diyecekler.... İyi ki Allah Var İyi ki Huzuru Mahşer Var... Anlayan Anladı Anlamayan Şeytanın Fetvasıyla Kendini Aklı Sıra Rahat Dürst Sansın....
murat
05-08-2016 22:48:49
sayın başkan kuzeybatı çevre yolu ne zaman bitecek çalışmalar çok ağır ilerliyor 5 tane iş makinasıyla bu çevre yolu 10 yılda bitmez..
Ceberrut
05-08-2016 22:02:02
Yeşildirekk kentsell dönüşümmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmrnne zamannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
Hak
05-08-2016 19:37:00
Sayin baskan...inşallah 24 metreden sirrin kardiyakaya inince imarda olan 25 metrelik yol için de gerekli istimlak yapilur. Yokda somun firininin yanindaki dar yolda bir kac kisimi olmeli trafik kazalarinda.
URFA TKDK - TARIM ve KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME
05-08-2016 18:42:00
URFA TKDK - TARIM ve KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME KURUMUNDA FETÖCÜ LER GÖZ ALTINA ALINMIŞ İSİMLERİNİ YAZINIZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI