Urfa’da Suriyelilere Önemli Uyarı

Urfa'da Suriyelilere Önemli Uyarı

Şanlıurfa'da bulunan Suriyeli Kanaat Önderleri kentte yaşayan Suriyelilere el ilanı dağıttı. Çeşitli uyarılarda bulundu bunun başında açık alanda nargile içilmemesini istediler.

09 Temmuz 2017 - 11:15 - Güncelleme: 09 Temmuz 2017 - 12:06

Kent Merkezinde yaptırdıkları el ilanlarını Arapça ve Türkçe olarak Suriyeli ev ve dükkanlara dağıtan Kanaat önderleri Suriyelilere bir dizi uyarılarda bulundu. Kanaat önderleri yaptığı uyarılarda;

Urfalılarla komşularınızla ilişkilerde büyük küçük demeden nezaketli olun. Misafir olduğunuzu unutmayın Bina içinde kavga etmeyin Misafir ev sahibine uyar. Urfalı komşularınıza karşı saygılı olun. Bu şehrin insanlarının kıymetini bilin kimse sizi almazken bunlar size bedava ev verdiler. 

Gece 23:00'den sonra mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayın.

Açık olan alanlarda nargile içmeyin oyun oynamayın, rastgele uzanıp uyumayın, gürütülü müzik dinlemeyin, yüksek sesle telefonla konuşmayın. Kahkaha atarak konuşmayın etrafı kirletmeyin, gereksiz yere bekleyip durmayın. Bunu yapmayan Suriyelileri uygun bir dille uyarın.

Tek de gezmeyin kalabalıkta gezmeyin. 2-3 kişi gezin. Mümkünse Urfalı komşularınızla beraber gezin. Allah muhafaza bir durum olduğunuzda bu hem sizin güvenliğiniz hemde şahitlik açısından önemlidir.

Size sataşıp tahrik edenlere karşılık vermeyin, Hakaret ileri boyuta vararsa 155 nolu telefonu arayarak Polisten yardım isteyin.

Urfa emniyetinin beyan ettiğine göre suçsuz muhacirlere zarar gelmesin diye suç işleyenleri veya suça teşvik eden suriyeliler sınırdışı edilecektir.

Suriyeli ve Türkiye halkının güvenliği için bu uyarılarımızı dikkate alacağınızı umuyor bu sıkıntıların geçici olduğunu Suriye ve Türkiye halklarının daha güzel günlere kavuşacağını umuyoruz. Allah biz muhacirlere ve bize ensar olan Urfa halkının yardımcısı olsun. Kötü niyetlilere fırsat vermesin.

Şanlıurfa'da yaşayan Suriyeli bir grup akil adam aydın alim.

Bu haber 16233 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu