Urfalılar Gümrük Hanından Vazgeçmiyor
Bugun...
Urfalılar Gümrük Hanından Vazgeçmiyor
Şanlıurfa'da Lüks kafeler ve mekanlar müşteri bulamazken, Gümrükhanın oturacak yer yok. Şanlıurfa'nın vazgeçilmez mekanı Gümrükhanı hem turistlerin hemde Urfalıların ilgi odağı.

facebook-paylas
Tarih: 16-07-2017 18:25
Urfalılar Gümrük Hanından Vazgeçmiyor

Şanlıurfa'nın Haşimiye medyanında bulunan Gümrük hanı otantik görüntüsüyle turistlerin dikkatini çekiyor. Daha önce fotoğraf sanatçıların vazgeçilmez mekanı olan Gümrük hanı turistlerin ve Urfalıların soluklandığı mekanlar arasında yer alıyor. Lüks mekanlar yerine Gümrük hanı tercih ediliyor. 

Şanlıurfa'da havaların ısınmasıyla kent boşalırken, tatile gidemeyenler Gümrükhan'ında yorgunluk kahvesi içiyor. Tarihi mekan hafta içi olduğu kadar hafta sonuda tıklım tıklım. Daha önce Pazar günleri kapalı olan Han son yıllarda her gün gece yarılarına kadar hizmet veriyor. Çay, kahvenin yanısıra döner ve ciğer dürümü siparişleri müşterilerin hem gözüne hemde midesine hitap ediyor.

Yaz aylarında sıcaklığın 50 dereceleri bulduğu Şanlıurfa'ya günü birlik kendi özel araçlarıyla gelen turistlerde Balıklıgöl'ü gezdikten sonra burada çaylarını yudumluyorlar.

Kenti gezmeye Ankara'dan gelen İsmet Gürkan, "Şanlıurfa'ya daha öncede gelmiştim. Çocuklarla ilk kez geliyoruz. Yaz aylarında çocuklarla Kahramanmaraş'a Yaylaya gittik, mesafe kısa diye Gaziantep ve Şanlıurfa'ya da geldik. Burada menengüç kahvesi içiyoruz." diye konuştu.

GÜMRÜKHANI FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN
Bu haber 7451 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI