Vatanım Sensin de bu hafta ne oldu?

Vatanım Sensin de bu hafta ne oldu?

Vatanım Sensin'in son bölümünde (30. bölüm) Cevdet zekasını bir kez daha kanıtlıyor. Vasili'nin casus olduğunu öğrenmesi üzerine ailesi asılmakla bir kez daha karşı karşıya kalıyor. İzleyicilerin her şey bitti sandığı anda, Cevdet ekran başındakilerini şaşkına çeviren planını işledi.

02 Haziran 2017 - 11:32

Vatanım Sensin'in son bölümünde izleyiciler son ana kadar diziyi yürekleri ağızlarında izlediler. Çünkü Yunan Komutan Vasili, Cevdet'in bir Türk casusu olduğunu öğrenmiş ve ailesini mahkum etmişti. Vasili bununla da kalmadı Cevdet'e Türklere ihanet etmesi için 24 saat verdi. Bu ihaneti karşısında ailesini serbest bırakacağını ancak kendisini her koşulda asacağını söyledi. Cevdet yola koyuldu ve Türk karargahına girerek önemli koordinatların yer aldığı evrakları çaldı. Yolda, Yakup'la karşılaşan Cevdet bir ölüm tehlikesi de orada atlattı. Çünkü Yakup, Cevdet'in vatana ihanet içinde olduğunu sanıyordu. Cevdet iç cebindeki kopya evrakları göstererek Yakup'u ikna edebildi.


VERONİKA VE VASİLİ'NİN OĞLU ALİ KEMAL


Vasili Cevdet'in karargahtaki ve evdeki odasını didik didik arattı. Cevdet bıraktığı vasiyetiyle Ali Kemal'in gerçek anne babasını da açıklıyordu. Ali Kemal'e işkence edilirken Veronika da gerçeği öğrendi. Ancak Ali Kemal'in infaz emri çoktan verilmişti. Cevdet Vasili'ye oğlunu kurtarması için yol gösterdi. Aslında bu bir tuzaktı. Askeri araca bindirilen Ali Kemal ve arkadaşlarını Vasili, Yunan askerlerini vurarak kurtardı. O sırada Cevdet ve Yunan komutanları da oradaydı. Ve Cevdet aradığım hain bu diye girdi sahneye. Dizi burada sona erdi. Gelecek bölümde daha da güçlü bir Cevdet karakteri izleyiciyi bekliyor. Tabi Ali Kemal'in Yunan olduğunu öğrenen Yıldız'ın ne tepki vereceği de merak konusu...

Bu haber 7383 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu