Viranşehir Belediyesi Bütçesini Halka Sunuyor

Viranşehir Belediyesi Bütçesini Halka Sunuyor

İlçede bulunan STK, Meslek Odaları, Dernekler, Köyler ve Demokratik Kitle Örgütlerini ziyaret ederek görüş ve önerilerini alan belediye yönetimi, mahallerde de toplantılar yapıyor.

15 Temmuz 2016 - 16:13

Demokratik, şeffaf ve katılımcı belediyecilik anlayışı ile başlatılan çalışmalar sonucu belirlenen hizmetler yürütülecek.
Şırnak Mahallesi Taziye Evinde halkla yapılan toplantıya Belediye Eşbaşkanları Filiz Yılmaz, Emrullah Cin ile ve belediye yetkilileri katıldı.
Konu ile ilgili açıklama yapan Emrulah Cin;” Biz yönetimimizle oturup bütçenin nereye harcanması gerektiğini belirleyebilirdik. Ama bu durum anti demokratik olurdu. Belediye anlayışımız gereği demokratik davranmamız gerekiyor. Daha iyi ve kaliteli hizmet için yapılacak hizmette halkın söz sahibi olması gerekiyor. “ifadelerini kullandı.
Viranşehir ilçesine yapılacak hizmetti halk ile belirleme kararı aldıklarını anlatan Belediye Eşbaşkanı  Filiz Yılmaz ise; “Kentimize hizmet gerek ve bu hizmette halkın kararı olmalı. Kararda kadının, çocuğun ve sizlerin sözü olmalı. Kentimizi güzelleştirmemiz lazım ve biz bunu beraber yapacağız. Hangi hizmet gerekli, nereye ve nasıl olmalı onu önerileriniz ile somutlaştıracaksınız." Şeklinde konuştu.
Toplantıya katılan mahalle sakinleri önerilerini sıraladı. Toplantıda öncelikle şu önerilerde bulunuldu:
Hayvan pazarının şehir dışına çıkarılması, şehir içinde hayvan yetiştiriciliğin önlemesi, mahalle için bir semt pazarının kurulması, mevcut parkların korunması.

 

Bu haber 5280 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu