Yabancı Turist Şanlıurfa'dan Vazgeçmiyor
Bugun...
Yabancı Turist Şanlıurfa'dan Vazgeçmiyor
Şanlıurfa son 4 yıldır istenildiği kadar yabancı turist alamıyor. Başta doğuda meydana gelen olaylar, Suruç patlamasının ve Suriye olaylarının sınırda ardından meydana gelmesi Şanlıurfa'ya gelen turist sayısını düşürdü. Yurtdışından hiç tur almayan Şanlıurfa'ya yabancı turistler kendi imkanlarıyla geliyor.

facebook-paylas
Tarih: 04-08-2017 09:21
Yabancı Turist Şanlıurfa'dan Vazgeçmiyor

Şanlıurfa yıllardır insanlığın yayıldığı yer olarak biliniyor. Göbeklitepe, Hazreti İbrahim, Balıklıgöl, Şuayip Şehri, Harran ve kentin değişik yerlerindeki bir çok tarihi yerler Yurtdışındaki turistlerin ilgi odağı. Bundan 4 yıl öncesine kadar Yurtdışından özel turlar, başta Şanlıurfa olmak üzere, Mardin, Diyarbakır ve Adıyaman'ı gezerken, son 4 yıldır tur şirketleri bu bölgeye program yapmıyor.

Ama Şanlıurfa yaz kış demeden kendi imkanlarıyla kente gelen turistleri ağırlıyor. Başta Balıklıgöl ve Çarşıları gezen turistler Göbeklitepe'nin kapalı olması nedeniyle Harran'a gidiyor. 

Kent genelinde fotoğraf çekerek Şanlıurfa'yı sosyal medyada paylaşan turistler, Şanlıurfa'ya yıllardır gelmek istediklerini fakat bir tur şirketi bulamadıklarını belirtiyor. Almanya'dan gelen çift "National Geographic'te gördük. Uzun zamandır Göbeklitepe'yi ve Şanlıurfa'yı merak ediyorduk. Ama tur şirketi bulamadık. Önce İstanbul'a geldik. Sonra uçakla Şanlıurfa'ya. Burada 2 gün kalıp Mardin'e geçmeyip planlıyoruz. Şanlıurfa'yı çok sevdik. İnsanları da çok sıcak." diye konuştu.

 
Bu haber 5233 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI