Yavru Kulaklı Orman Baykuşları Doğaya Hazır
Bugun...
Yavru Kulaklı Orman Baykuşları Doğaya Hazır
Şanlıurfa'da tedavi edilen yavru kulaklı orman baykuşları doğaya bırakılacak.

facebook-paylas
Tarih: 02-08-2016 19:42
Yavru Kulaklı Orman Baykuşları Doğaya Hazır

Alınan bilgiye göre  27 Mayıs 2016 tarihinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Şanlıurfa Şube Müdürlüğüne bağlı Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezimize Diyarbakır Şube Müdürlüğünce getirilen ve veteriner hekim Reşat Ektiren tarafınfan bakıma alınan yavru Kulaklı Orman Baykuşları(Asio otus) büyüdü. Büyüyen baykuşların kısa süre içerisinde doğaya bırakılacağı öğrenildi.

KULAKLI ORMAN BAYKUŞU NEREDE YAŞAR

Açık ormanlık alanlarda, orman sınırlarında, nehir kenarlarında, çalılıklarda, korularda, kozalaklı ağaçların bulunduğu ormanlık alanlarda yaşamlarını sürdürürler. Kulaklı orman baykuşları, otlaklarda, ormanların açık alanlarında ve nadasa bırakılmış alanlarda dolaşarak avlanırlar. Yuva yaptıkları ve tünedikleri ormanlık alanlarda ise nadiren avlanırlar. Genellikle günbatımı alacakaranlığından gün doğumu alacakaranlığına (şafak vakti) kadar avlanırlar ve bu esnada yerden yaklaşık 1-2 metre yukarıda ve başları yana yatık (avın sesini duymak için) biçimde uçarlar.
Bu haber 21287 defa okunmuştur.

Reklam

YORUM YAZYORUMLAR

reşat müjdeci
02-08-2016 20:10:46
Doğa Koruma ve Milli Parklar Şanlıurfa Şube Müdürlüğüne bağlı Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi veteriner hekimi sayın REŞAT EKTİREN beye teşekkürler yaptığı çalışmalardan ötürüde tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum umarım daha fazla imkan tanınır da doğal yaşama daha fazla katkı sunar bir ricam da urfalılardan olacak insan olsun hayvan olsun daha fazla saygı ve sevgi gösterelim birbirimize ve doğaya

FACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI