DSİ XV BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDE BAŞARILI BİR BÖLGE MÜDÜRÜ
Sedat Atilla

Sedat Atilla

DSİ XV BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDE BAŞARILI BİR BÖLGE MÜDÜRÜ

09 Haziran 2008 - 12:40

Sizinde takip ettiğiniz gibi biz zaman zaman güzel örnekleri gündeme getirerek olumlu pencereler açıyor ve eleştirdiğimiz kadar alkışlamayı bildiğimizi de gösteriyoruz. Elbette eleştirenler hak edenleri alkışlamalı. Ancak o zaman olumlu adımlar atılmasını teşvik etmiş ve çoğaltmış oluruz.

 

Bu yazımızda alkışlayacağımız kişi DSİ XV Bölge Müdürümüz Mustafa Altundal.

 

DSİ Türkiye’nin en önemli kurumlarından birisidir. Şanlıurfa’da uzun yıllardır hizmet veren DSİ XV Bölge Müdürlüğümüz de memleketimize önemli hizmetler yapmıştır. Şimdi bölge müdürlüğünün başında oldukça başarılı, iyi niyetli, gayretli ve adam gibi adam örnek bir bürokrat var.

 

Mustafa Altundal göreve geldiği günden bu yana yaptığı önemli çalışmalarla bölge müdürlüğüne apayrı bir hava kattı. Ciddiyet ve samimiyet bir arada yürüyor ve herkes de bunu fark ediyor.Genç ve dinamik Bölge Müdür Yardımcıları ile Şanlıurfa’ya büyük katkı sağlıyorlar.

 

Ben bu satırlarımla Bölge Müdürümüz Sn.Altundal’ın Şanlıurfa için nelere imza attığını ve halen yürüttüğünü yazmaya kalkarsam satırlara sığdıramam,hangi projeden bahsedeyim örnek mi istersiniz ,bir Yaylak Sulama Projesi ,Bir Urfa Hes Projesi ,bir Suruç Baziki Projesi bir Harran’da Tuzlanma ve Çolaklaşma Projelerimi yoksa halen devam eden ,Yukarı Harran Sulama Projelerimi ,Paşabağı Projesimi yoksa Hızmalı Köprü Projesimi bunun gibi bir çok önemli Projeye imza atan Sn.Altundal’ı bir kez daha kutluyorum . Şanlıurfa’nın bu tür bürokratlara ihtiyacı var.

 

Bölge Müdürümüz şimdi çok önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor: Sulama ve Tuzlanma Konferansı 12 Haziran 2008 tarihinde Şanlıurfa’da yapılacak. Bölgesel bir konferans bu ama çok önemli özellikleri var. 2009 yılında İstanbul’da yapılacak olan 5. Dünya Su Forumu toplantısı ile ilgili çok önemli bir altyapı oluşturacak Şanlıurfa’daki konferans.

 

Öncelikle bu konferansın Şanlıurfa’da yapılması ile ilgili emeklerinden dolayı XV Bölge Müdürümüz Mustafa Altundal’ı tebrik etmek istiyorum. Sulama ve Tuzlanma GAP ile birlikte Şanlıurfa’nın hayatına giren 2 çok önemli kavramdır. Bu kavramların memleketimizde bilimsel katılımla ve geniş bir biçimde ele alınacak olması çok önemlidir.

 

Dediğim gibi, başarılı insanları desteklemeli ve alkışlamalıyız. DSİ XV Bölge Müdürümüzü bu anlamda ve bölge müdürü olarak yaptığı diğer çalışmalar için tebrik ediyor ve alkışlıyoruz.

 

Bir teşekkür ve tebriğimiz de Halil İbrahim Buluşmaları için Sayın Valimiz Yusuf Yavaşcan’a ve bu konuya emeği geçenlere olacak. Şanlıurfa’yı tanıtacak ve evrensel hale getirecek olan yegane kavram Halil İbrahim’dir. Hz. İbrahim ile ilgili oluşturulacak bu ve benzeri atılımlar memleketimize yapılacak en önemli hizmet olacaktır. Sayın Valimize ve  Vali Muavinlerimiz Abdulmutalip Akdemir, Yıldıray Malgaç, Salih Geçgel ve Çetin Oktay Kaldırım ile  İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Selami Yıldız ve diğer bütün ilgilileri kutluyorum. Halil İbrahim Buluşmaları Şanlıurfa’nın ufkunu geleceğe taşıyacak çok önemli bir gelişmedir.

 

GAP Yatırım Planı ile ilgili birkaç cümle ile yazımı tamamlamak istiyorum: Biliyorsunuz Sayın Başbakanımız yeni bir GAP Yatırım Planı açıkladı. İlimiz ve bölgemiz için çok önemli detayları olan bir plan bu. Şanlıurfa GAP’ın merkezi diye yıllardır yazıp çiziyoruz. Şimdi GAP İdaresinin merkezi Diyarbakır’a taşınıyor ve hiçbirimizin sesi çıkmıyor. Sayın milletvekillerimiz yaz uykusuna erken yattılar sanırım. Herkes kendi iline ve bölgesine yapılacak önemli işlerle ilgilenirken biz ağzımız açık seyrediyoruz.

 

Elbette Diyarbakır’da bizim ilimiz. Orada da önemli işlerin yapılması lazım. Ama bir çok bakımdan GAP demek Şanlıurfa demek. Üstelik GAP İdaresi Bölge Müdürlüğü de bizim ilimizde. Şimdi kalkıp idarenin merkezini Diyarbakır’a taşımak eşyanın tabiatına aykırı değil mi?

 

Sayın vekillerimiz bu konuda söyleyeceğiniz bir şey var mı acaba?

Bu yazı 7996 defa okunmuştur .

Son Yazılar