Fakıbaba\'yı Tebrik Etmek Gerek..
Sedat Atilla

Sedat Atilla

Fakıbaba\'yı Tebrik Etmek Gerek..

03 Şubat 2008 - 00:18

(12 Subat 2007)

  Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’yı kısa sürede ortaya koyduğu performanstan dolayı tebrik etmek gerek. Gerçekten de Fakıbaba, politize olmadan, kimsenin emrine girmeden, doğru bildiği yolda ilerleyerek başarılı bir başkanlık yapma gayretini sürdürüyor. Sonuçta kazanan Şanlıurfa oluyor. Bu da bizi fazlasıyla sevindiriyor.

  Belediye Başkanımız Ahmet Fakıbaba başkan olduğu ilk günden bu yana hep kendi doğru bildiklerini yaptı. Önce kendine göre iyi bir ekip kurdu. Etrafına baktığımızda lüzumsuz insan yok gibi. Varsa bile kimsenin gözüne batmıyor bu isimler. Çünkü diğerlerinin gayreti olumsuzlukları kapatmaya yetiyor.

  Mustafa Aydın başta olmak üzere, Habib Aslan, Fevzi Yücetepe, İbrahim Güllüoğlu ve Gülender Açanal gibi pırıl pırıl isimlerle yoluna devam ediyor başkan. Bu insanlar diğer belediye çalışanları ile birlikte gece gündüz demeden gayret gösteriyorlar ve başarılı çalışmalara imza atıyorlar.

  Belediye Başkanı Fakıbaba sabahın çok erken saatlerinden gecenin 01-02 lerine kadar halkın arasında, sokaklarda, mahallelerde dolaşıyor. Bir yandan yapılanları denetliyor, diğer yandan eksikleri yerinde görüyor ve anında müdahale ediyor.

  Temizlik sorunu bu yaklaşımla çözüldü. Caddeler, sokaklar elden geçirildi. Mahalle aralarına kadar güzel işler yapıldı. Hal pazarı,şıra pazarı gibi şehrin ortasındaki çıbanlar yakında temizlenecek. İpekyol üzerindeki alt geçitler tamamlandı ve hizmete açıldı. Yeni otogar, mezbahana gibi önemli yatırımlar planlandı ve yapılma aşamasında. Çevre yolu ile ilgili gayretler sürüyor.

  Her şeyden önemlisi halk Şanlıurfa’da şuna inanıyor: Fakıbaba dürüst insandır, kimseye eyvallahı yoktur. Başkan doğru bildiğini, inandığını yapar. Kimseye menfaat sağlamaz. Açıktır, şeffaftır, merttir, dürüsttür. İşte bu hasletlere halkın inanması çok önemlidir. Kamuoyu bunu biliyor ve inanıyorsa mesele hallolma yoluna girmiş demektir.

  Benim çok iyi bildiğim ve bizzat yakından şahit olduğum birkaç hadise var. Bunlar da bize Başkan’a olan inancın boş olmadığını ve gayet yerinde bir inanma olduğunu göstermektedir.

  Elbette Şanlıurfa’nın daha çok bir eksiği var. Ben inanıyorum ki bütün bu eksikler giderilecek ve başarılı çalışmalar devam edecektir. Başkan Fakıbaba ve onun kendisi gibi inanmış, gayretli ekibi Şanlıurfa’da daha başarılı hizmetlere imza atacaktır.

  Şanlıurfa belediyecilik alanında çok uzun yıllardır ilk kez böyle olumlu bir gelişme seyri yakalamıştır. Bunun devam etmesi için bizler de Başkana ve ekibine yardımcı olmalı ve onları bir yandan tebrik ederken diğer yandan da destek olmalıyız.

  Bu şehir kendisine hizmet edeni asla unutmaz. Yıllardır bize hep Valilerimiz hizmet ederdi. Hatta bu hizmetlerinden dolayı valilerimize biz “babo” lakabını takmıştık geçmişti.

  Şimdi görüyoruz ki, seçilmiş bir belediye başkanı da artık önemli hizmetler yapabiliyor. Yapması da gerekir zaten.

  Biz Belediye Başkanımız Fakıbaba’dan bu yolda ilerlemesini ve prensiplerinden taviz vermemesini istiyoruz.

  Böylelikle hem kendisi halkın nazarında büyük itibar kazanıyor, hem de kendisinin ve ekibinin yaptığı güzel çalışmalarla Şanlıurfa hak ettiği hizmetlere kavuşuyor.

Bu yazı 1156 defa okunmuştur .

Son Yazılar