Yeni isimler bulunmalı, yeni arayışlar olmalı
Sedat Atilla

Sedat Atilla

Yeni isimler bulunmalı, yeni arayışlar olmalı

03 Şubat 2008 - 00:41

(19 Nisan 2007)

  Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçimlerine odaklanmış durumda. Konu ile ilgisi olsun olmasın veya bu sürece etkisi olsun olmasın herkes bunu tartışıyor. Bu konu elbette hepimizi ilgilendiriyor. Geleceğimiz adına da elbette çok önemli bir konu. Ama biz sürecine etki edemediğimiz bu konu üzerinde ahkâm kesmeyeceğiz. Onu ilgisi ve bilgisi olanlara bırakıyoruz.

  Şanlıurfa siyaseti için için kaynıyor. Partiler de kıpırdanmalar var. Milletvekili olmak isteyenlerin hazırlıkları da sürüyor. Mevcut milletvekillerimiz ise tekrar seçilebilmek için kamuoyu oluşturmak peşindeler.

  Şanlıurfalılar ise bu konu ile ilgili somut bir şeyler üretememenin belki de çaresizliği ile bu işin sadece dedikodusunu yapmakla meşguller. Sivil Toplum Kuruluşlarımız ise her zaman olduğu gibi “bekle-gör” politikasını sürdürüyorlar. Hatta bazıları bize değmesinler de kim aday olursa olsun anlayışı içerisindeler.

  Oysa bu konu da hepimizi ilgilendiriyor. Hatta Şanlıurfa’nın geleceği bakımından bizi Cumhurbaşkanı seçiminden daha çok ilgilendiriyor. Çünkü memleketimizin her sorununu takip edecek, bize gelecekle ilgili kapılar açacak ve derdimizi anlatabileceğimiz insanların TBMM’ye gitmesi hepimizi ilgilendiriyor.

  Mevcut vekillerimizden hangileri tekrar aday olup seçilir bilemiyoruz. Bunu parti merkezleri kararlaştıracak. Ancak yeni isimlerle ilgili elbette söyleyeceklerimiz olabilir.

  Bana göre Şanlıurfa’yı çok iyi bilen, her detayı ile memleketimizi tanıyan ve bizleri gerçekten samimi olarak seven yeni isimlerin ortaya çıkması gerekiyor.

  Hem Şanlıurfalıların rahatlıkla kapısına gidebilecekleri, dertlerini anlatabilecekleri, gerektiğinde hesap sorabilecekleri, kendini halktan üstün görmeyen, olsa olsa halktan birisi gibi görebilecek ve davranabilecek insanlara ihtiyacımız var.

  Partisine kendisini kabul ettirebilecek, bilgili, cesur, birikimi olan, proje üretebilecek, Meclis kürsüsüne çıktığı zaman hepimizin yüzünü ağarcak şekilde konuşabilecek yeni isimlere ihtiyacımız var.

  Bu isimlerin birçoğu belki kendileri öne çıkıp aday olmayı düşünmeyebilirler. Ama bizim gibi memleketini seven insanların bu isimleri bulup ortaya çıkarmaları ve ikna edip aday olmaları hususunda cesaret vermemiz gerekir.

  Dikkat ederseniz bunu herhangi bir parti ile ilgili yazmıyorum. Önemli olan bütün partilerde böyle isimlerin öne çıkması ve siyaset yapmasıdır. Hatta parti teşkilatlarında, il genel meclisinde, belediye meclisinde de bu isimler ağırlıklı olarak siyaset yapmalıdır.

  Bunu başarabildiğimiz gün Şanlıurfa’nın bütün sorunları çözülür ve memleketimiz geleceğe güvenle yürür. Bu yazi toplam 2624 kez okunmustur.

Bu yazı 1315 defa okunmuştur .

Son Yazılar