\'Evet Tesettürlü Almıyoruz\'
Semanur Sönmez Yaman

Semanur Sönmez Yaman

\'Evet Tesettürlü Almıyoruz\'

04 Haziran 2008 - 14:08

BODRUM’DAKİ OTEL MÜDÜRÜ KONUŞTU…

“EVET, TESETTÜRLÜ ALMIYORUZ”…

Türkiye bugün de “başörtüsünü” konuşuyor.

Mağdur yine başörtülü bir kadın…

Bu kez uygulama sadece kadını değil, iş adamı eşini ve çocuğunu da etkiledi.

OTELE ALINMADILAR!

Haber, bu sabah Zaman Gazetesi’nde yayınlandı.

İlk sayfadan verilen habere göre işadamı Ahmet A., önceki gün 23 Mayıs\'ta rezervasyon yaptırdığı 4 yıldızlı Mavi Kumsal Oteli\'ne gitti. Yanında başörtülü eşi ve 2 yaşındaki çocuğu da vardı.

Ancak resepsiyondaki görevli, otel müdürüyle görüşerek “sizi alamayız” dedi, gerekçe olarak “kadının başörtüsünü” gösterdi.

TESETTÜRLÜ MÜŞTERİ ALMIYORUZ!

Çarpıcı iddianın hedefindeki otel yönetimi, olayı doğruladı.

Telefonla görüştüğümüz Otel Genel Müdürü Erdal Özadalı,  “Olay doğrudur, tesettürlü misafir kabul etmiyoruz” dedi. Başörtüsüne karşı olmadıklarını ve annesinin de başörtülü olduğunu söyleyen Özadalı, başörtülü-tesettürlü ayrımının otelde nasıl yapıldığını anlattı.

MÜŞTERİLERİMİZ “RAHATSIZ” OLUYOR

Genel Müdür, tesettürlülerin “çarşaflı değil ama tamamen kapalı” olduğunu, tesettürlü müşterilerden diğer müşterilerin rahatsız olduğunu söyledi.

Özadalı; “Geçen sene yaşadığımız olaylar nedeniyle bu kararı aldık. Zaten müşterilerimizin yüzde 90’ı turist. Bizim restoranımızdan bile havuz görünüyor, turistler havuz başında üstsüz de oluyor. Kendileri de rahatsız olacaklardı” dedi.

İŞADAMI DA KONUŞTU

Tatili zehir olan iş adamı Ahmet A. otel yönetimine dava açmaya hazırlanıyor.

Telefonla ulaştığımız iş adamı, hakkını arayacağını, bu durumun ortaya çıkması için haber yapılmasına izin verdiğini ancak daha fazla açıklama yapmayacağını söyledi.

 

SEMANUR SÖNMEZ YAMAN

 

Bu yazı 2502 defa okunmuştur .

Son Yazılar