Yılsonunda Seçime Hazır olun

Yılsonunda Seçime Hazır olun

Türkiye bu yılsonunda yeniden Genel seçime gidiyor. 22 Mayıs Ak Parti kongresinin ardından başlayacak yeni süreç Ankara kulislerinde konuşuluyor.

16 Mayıs 2016 - 08:54

SANLIURFA.COM’un edindiği bilgiye göre, Ak Parti HDP’li vekillerin dokunulmazlığını kaldırmak yerine seçime giderek bir taşla 2 kuş vurmayı hedefliyor.
Ankara’da Binali Yıldırım’ın Genel Başkan olacağı konuşulurken, kongre sonrası seçim için düğmeye basılacağı ön görülüyor.
Güneydoğu Anadolu bölgesindeki terör saldırıları HDP’nin elini zayıflattı. Bölge halkı yaşadığı kentleri terk ederek,  batıda mülteci konumuna düşerken, geri dönenler ise bombalanan ve tuzaklanan evlerine giremiyor. Bölgedeki esnafın durumu ise içler acısı. Bu durumdan bunalan seçmenin başka partilere kaydığını gören Ak Parti anket yaptırdı. 
Bölgede daha önce HDP’ye oy vermiş seçmenin bir çoğunun Ak Parti ve CHP’ye kaydığını dile getiren siyasi gözlemciler, “Bugün seçim olsa HDP’nin baraj altında kalacağını” dile getiriyor.
Bu nedenle dokunulmazlıkların kaldırılması yerine yeniden seçime giderek sandıktan çıkacak oylarla HDP’yi meclis dışında bırakmayı hedefliyor.
Ak Parti’nin diğer bir hesabı ise başkanlık. Başkanlık için anayasa değişikliğini 2 partili parlamentodan geçirmeyi hedefleyen Ak Parti yeni yıla başkan seçerek gireceğinin hesaplarını yapıyor.

 

Bu haber 29495 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu