YYÜ, şehit polisin adını öğrenci yemekhanesine verecek

YYÜ, şehit polisin adını öğrenci yemekhanesine verecek

DARBE girişimi sırasında Ankara'nın Gölbaşı İlçesi'ndeki Özel Harekat Daire Başkanlığı'na düzenlenen saldırıda şehit olan ..

25 Temmuz 2016 - 14:05

DARBE girişimi sırasında Ankara'nın Gölbaşı İlçesi'ndeki Özel Harekat Daire Başkanlığı'na düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru Halil Hamuryen’in adı memleketi Van'da, Yüzüncü Yıl üniversitesi (YYÜ) Rektörlüğü tarafından yeni yapılan öğrenci yemekhanesine verilecek.
Darbe girişiminde şehit olan Ankara Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda görevli Vanlı polis memuru Halil Hamuryen'in ismi YYÜ Rektörlüğü tarafından yeni yapılan öğrenci yemekhanesine verilecek. Darbe girişimcileri tarafından yapılan alçak saldırıyı zihinlerde canlı tutabilmek için böyle bir girişimde bulunduklarını belirten YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, "Biz, demokrasi şehidimiz hemşehrimiz Halil kardeşimizin adını yemekhaneye verdik ki, insanlar hergün yemekhaneye girdiğinde bu demokrasi şehidimizin adını görsün ve demokrasiye ne kadar sahip çıkmamız gerektiğini noktasında daha duyarlı olsunlar" dedi.

Bu haber 2178 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Çelik'in durumu iyi
Faruk Çelik'in durumu iyi
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu
Erdoğan Güneydoğu Kanaat Önderleriyle Buluştu